Společnost Paysafe představuje příležitost pro vzkvétající odvětví gamingu a esportu.

Investoři společnosti Paysafe (NYSE:PSFE) to v posledních měsících neměli ani trochu lehké. Společnost zažila docela silně sestupný trend.

Je to téměř nevysvětlitelné, protože zprávy byly pro Paysafe převážně pozitivní. Možná by se pokles ceny akcií dal vysvětlit tím, že investorská komunita ztrácí nadšení pro účelové akviziční společnosti (SPAC).

Pokud je hlavním důvodem poklesu akcií PSFE právě únava z SPAC, pak bychom řekli, že se zde nachází docela zajímavá příležitost.

Lidé, kteří trpělivě vyčkávali na nižší ceny, by měli zvážit zaujmutí pozice právě nyní.

Jak uvidíme, PaySafe získává na popularitě v řadě klíčových odvětví – a doufejme, že trh brzy rozpozná skutečnou vnitřní hodnotu společnosti.

Bližší pohled na akcie PSFE

Přetočme trochu čas. Dne 31. března společnost Paysafe debutovala na newyorské burze poté, co dokončila zpětnou fúzi se společností Foley Trasimene Acquisition II.

Akcie se předtím obchodovaly pod symbolem BFT. Až do 7. prosince 2020, kdy došlo k oznámení navrhované fúze společnosti Foley Trasimene se společností Paysafe, se držela poměrně blízko typické ceny akcií při SPAC ve výši 10 USD.

Toto oznámení podnítilo silnou rally na akciích BFT. Je působivé, že 21. ledna dosáhly akcie 52týdenního maxima 19,57 USD.

Bohužel počáteční výbuch nadšení po oznámení transakce prudce opadl. Na konci března, kdy akcie přešla z BFT na PSFE, klesla na 13,50 USD.

Do 28. května se akcie propadly na 11,22 USD. Předpokládám, že obchodníci zaměřující se na momentum zde trajektorii cenové akce zrovna moc neocení.

Na druhou stranu investoři orientovaní na hodnotu by mohli vidět vzácnou příležitost. Vše záleží na vašem výhledu na společnost – a fiskální údaje by mohly poskytnout zdravou dávku optimismu.

Vydělávání na eCash

Ve stále více digitalizované ekonomice se společnost PaySafe včas a agresivně pustila do oblasti online plateb s eCash a Paysafecard.

Zde není potřeba kreditní karta, a dokonce ani bankovní účet, protože Paysafecard umožňuje zákazníkům platit za nákupy online v hotovosti zadáním 16místného kódu.

Jedná se o moderní řešení celosvětového problému tzv. nebankovních osob – lidí na celém světě, kteří nemají přístup k bankovnímu účtu.

Podle společnosti PaySafe je Paysafecard dostupná na více než 650 000 prodejních místech ve více než 50 státech.

Společnost se prý zaměřuje zejména na tržní příležitosti Paysafecard v oblasti zábavy, aplikací, i-gamingu a sportovního sázení.

Vzhledem k fiskálním údajům společnosti za první čtvrtletí roku 2021 je zřejmé, že se PaySafe podnikání v oblasti eCash velmi vyplácí.

V tomto čtvrtletí vzrostly tržby společnosti PaySafe v segmentu eCash Solutions meziročně o neuvěřitelných 63 % na 112,9 milionu dolarů (neauditováno).

iGaming a ještěmnohem více

Ještě v prosinci společnost PaySafe tvrdila, že má dlouhou historii jako globální lídr na trhu plateb v oblasti iGamingu a že je v dobré pozici, aby využila expandujícího amerického trhu iGamingu.

To je velké tvrzení, ale není to jen vychloubání.

Jak ukazují výsledky za první čtvrtletí, severoamerický segment iGamingu společnosti PaySafe zaznamenal 66% meziroční nárůst příjmů.

Kromě toho společnost nyní provozuje iGaming také v 15 státech USA a svou přítomnost rozšiřuje „zajímavými novinkami“.

Mezi tato spuštění patří PointsBet (OTCMKTS:PBTHF) a Parx Casino v Michiganu, stejně jako PlayUp v Coloradu.

Kromě toho má PaySafe v plánu klíčová vylepšení, včetně předplacených služeb, spolu s připravovanými pilotními projekty (jako je Skrill Instant Funding) s významnými značkami.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ