Společnost Sumo Logic oznámila výsledky za první čtvrtletí, cena akcií vzrostla o 8 %

Společnost Sumo Logic (SUMO), průkopník softwaru pro nepřetržitou inteligenci, minulý týden oznámila výsledky za první čtvrtletí, které Wall Street zaznamenala, když cena akcií vzrostla o 8 % na 20,24 USD. Tržní kapitalizace společnosti činí 2,20 miliardy dolarů.

Společnost SUMO vstoupila na burzu loni v září za 22 dolarů za akcii a při svém debutu vzrostla o 22 %. Akcie pak předvedly působivou rally a v únoru se jejich cena dostala na 39 dolarů.

S výprodejem technologií se pod tlak dostaly i akcie společnosti SUMO, které však poskytují příležitost pro investory. Tržby za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2022 vzrostly o 15 % na 54,2 milionu USD a při vyloučení největšího zákazníka společnosti vzrostly o 18 %.

Ačkoli společnost SUMO vykázala čistou ztrátu ve výši 26,9 milionu USD, tj. 26 centů na akcii, dokázala vygenerovat kladné provozní peněžní toky ve výši 2,7 milionu USD. Společnost má v hotovosti přibližně 408,5 milionu dolarů.

Zákulisí společnosti SUMO

Společnost byla založena v roce 2010 a vytvořila cloudovou platformu, která pomáhá zpracovávat a analyzovat značné objemy dat. Klíčovou vlastností je její technologie, která analyzuje a předpovídá anomálie v reálném čase, což je zásadní pro kybernetickou bezpečnost.

Společnost SUMO rozšířila své produkty i do dalších kategorií. Jednou z nich je provozní inteligence pro řešení problémů a optimalizaci aplikací a infrastruktury, což vede ke snížení prostojů a zlepšení zákaznické zkušenosti.   

Další kategorií je BI (Business Intelligence). Organizace mohou přijímat lepší rozhodnutí založená na datech na základě hotových ovládacích panelů a možností vyhledávání společnosti SUMO.

Aplikace zabezpečení je hlavním tahounem SUMO a celosvětová poptávka po něm bude pravděpodobně dlouhodobě růst silným tempem. Vzhledem k nedávným významným útokům ransomwaru v několika regionech existují příležitosti, které je třeba řešit. Dokonce i Bidenova administrativa v USA považuje tyto hrozby za rovnocenné s terorismem.

Proto společnost SUMO zintenzivňuje uzavírání obchodů v oblasti bezpečnosti. Získala například společnost DFLabs, poskytovatele služeb SIEM (správa bezpečnostních informací a událostí). Tato platforma snižuje počet manuálních úkonů a zrychluje odhalování problémů.

Společnost SUMO se také dohodla na akvizici společnosti Sensu, předního vývojáře open-source softwaru pro monitorování, který je v této oblasti významným nástrojem pro sledování.

Názor Wall Street

Mezi analytiky bylo akciím společnosti SUMO v posledních třech měsících přiřazeno 5 doporučení „koupit“ a 2 doporučení „držet“ s konsensem “ mírný nákup“. Průměrná cílová cena analytiků společnosti SUMO ve výši 26,29 USD znamená 27% potenciál růstu, přičemž nejvyšší předpověď je 35,00 USD a nejnižší 19,00 USD.

Závěr

Společnost se stále nachází v rané fázi tržní příležitosti, která se odhaduje na více než 50 miliard USD. Řešení společnosti SUMO řeší bezpečnostní problémy nové generace na základě kritických technologií, jako je umělá inteligence a strojové učení.

Ocenění společnosti se zdá být přiměřené, akcie se obchodují na úrovni přibližně 4,5x. Nové akvizice společnosti SUMO poskytují možnosti křížového prodeje napříč celou organizací, což pravděpodobně zvýší růst.

SUMO tak má potenciál pro investory sledující technologické trendy.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ