Tato vedoucí společnost na trhu je již více než deset let nejúspěšnější mezi svými kolegy

Akcie, které jsou považovány za nízko-rizikové, mají několik specifických vlastností. Společnost, kterou reprezentuje, je obvykle velká a zavedená nebo je dokonce lídr na trhu s trvalou konkurenční výhodou. Je to také typ podniku, který má velkou likviditu a je stavěný na to, aby přečkal i ty největší poklesy.

Právě jsme prošli jedním z nejtěžších poklesů v historii během počátečních fází pandemie, takže investoři měli ideální testovací půdu pro finanční stabilitu. Jednou ze společností, která obstála na výbornou, je JPMorgan Chase (NYSE:JPM), největší banka v USA. Zde se dozvíte, proč jsou tyto nízko-rizikové akcie dlouhodobým vítězem.

Proč je JPMorgan nejlepší bankovní akcií

Nemusíte hledat nic jiného než dlouhodobé výsledky společnosti JPMorgan, abyste pochopili, jak vyniká mezi svými konkurenty. V posledních několika letech je jednou z celkově nejvýkonnějších bankovních akcií a nejlepší mezi velkými bankami.

Důvody, proč JPMorgan Chase překonala konkurenci, jsou stejné, jako když během pandemie porazila ostatní banky. V loňském roce, který byl pro banky nejhorší od Velké recese, JPMorgan Chase za celý rok klesla pouze o 5,5 %, zatímco všichni její velcí bankovní konkurenti zaznamenali dvouciferný pokles, někteří až o 40 %.

JPMorgan dosáhla lepších výsledků díky své efektivitě, solidní rozvaze a diverzifikaci příjmů. Použijeme-li dvě klíčová měřítka výkonnosti banky, pak se jedná o ukazatel efektivnosti 58 % a návratnost vlastního kapitálu 19 %, což jsou nejlepší hodnoty ze všech čtyř velkých bank v USA.

Společnost je také známá svou pevnou rozvahou, která jí umožnila dosáhnout relativně lepších výsledků během posledních dvou velkých burzovních krachů. V prvním čtvrtletí měla k dispozici likviditu ve výši 1,5 bilionu dolarů, kmenový kapitál ve výši 206 miliard dolarů, což představuje poměr 13,7 %, který je mezi srovnatelnými bankami nejvyšší. To vše jsou ukazatele kapitálové síly společnosti, která jí umožnila pokračovat v investicích a činnosti, zejména v těchto obtížných tržních obdobích.

Proč je JPMorgan Chase vítězem s nízkým rizikem

Všechny tyto faktory přispívají k tomu, že JPMorgan Chase je nízko-rizikovou akcií. Jde o nespornou jedničku na trhu bankovních a finančních služeb s dlouhodobě skvělými výsledky. A i v nejhorších časech ukázala svou sílu. Za posledních 15 let, počínaje rokem 2006, tedy před Velkou recesí, zaznamenala průměrný roční nárůst zisku o téměř 12 %. Zatímco většina bank má tendenci být do jisté míry cyklická v závislosti na síle ekonomiky, JPMorgan Chase je díky svému zaměření na rozvahu a rozmanitost příjmů mnohem stabilnější než ostatní.

Dalším znakem této stability je její vynikající čtvrtletní dividenda ve výši 0,90 USD na akcii, která se zvyšovala v každém z posledních osmi let. Při úterních ranních cenách nabízí výnos 2,2 %, což je nadprůměrná hodnota, a má výplatní poměr 27 %, což znamená, že její dividendy tvoří pouze 27 % zisku.

Cena akcií JPMorgan od počátku roku 2021 vzrostla o 30 %. Bylo to zejména díky oživení bank v důsledku rostoucí ekonomiky a peněžních stimulů. Stále však zůstává solidní hodnotou s poměrem ceny k zisku kolem 13 a poměrem ceny k účetní hodnotě kolem 2. Banky se pravděpodobně dostaly z nejhoršího období pandemie a měly by být obecně solidním sektorem i do budoucna, ale zejména JPMorgan je připravena patřit mezi lídry, jak tomu bylo již dlouho.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ