Wedbush: Co se dá očekávat na celosvětové vývojářské konferenci společnosti Apple

Nový týden začíná výroční konferencí WWDC (celosvětová konference vývojářů) společnosti Apple (AAPL). Pro každého, koho fascinují spory mezi megafirmami, může být na letošní virtuální akci spousta zajímavostí. Jak už to tak bývá, očekává se, že Apple oznámí aktualizace a vylepšení softwaru iOS pro nadcházející rok, ale Daniel Ives z Wedbush se také domnívá, že představení iOS 15 by mohlo vyvolat další roztržky v eskalujícím sporu s konkurenčním technologickým gigantem.

„Očekáváme, že ochrana osobních údajů a bezpečnost budou hlavním bodem a tématem Cookovy keynote, protože Apple představením iOS 15 upevňuje svou politiku ochrany osobních údajů,“ uvedl pětihvězdičkový analytik. „To následuje po vydání iOS 14.5, který zdvojnásobil funkce ochrany soukromí pro spotřebitele v době, kdy se Apple přímo dostal do střetu s Facebookem ohledně možnosti uživatelů blokovat sledování dat.“

Kromě tohoto možného konfliktu se v rámci aktualizace, která by mohla zahrnovat i „přepracovanou sadu funkcí iMessage“, očekávají také různé změny oznámení/zamykací obrazovky.

Ives očekává také oznámení nesouvisející se softwarem. Konkrétně se analytik domnívá, že se chystá překvapení na poli hardwaru; Ives očekává oznámení nové verze MacBooku Pro se 14palcovým a 16palcovým displejem „poháněným čipem M1“.

Analytik si také myslí, že se objeví „náznaky kolem nadcházejících chystaných inovací, protože vývojáři touží po větších funkcích AR, které jsou v plánu na příští roky“.

Při pohledu do budoucna Ives předpokládá, že do léta příštího roku (2022) budou představeny „dlouho očekávané“ brýle Apple Glasses. A jako by zvyšování napětí v hádce s Facebookem nestačilo, v hledáčku Applu je i Tesla. Do roku 2024 by podle Ivese mohl spatřit světlo světa Apple Car a předpokládá „další novinky/partnerství v létě na této frontě“.

Takže k věci, co to všechno znamená pro investory do AAPL? Ives potvrdil rating Outperform (tj. Buy) pro akcie podpořený cílovou cenou 185 USD. Pokud by se prognóza naplnila podle očekávání, mohli by investoři dosáhnout zisku 47 %.

Ne všichni na Wall Street jsou přesvědčeni, že nastal čas nakupovat akcie společnosti Apple. Na základě 19 kupujících oproti 5 držícím a 2 prodávajícím má akcie konsenzuální hodnocení mírný nákup. Průměrná cílová cena aktuálně činí 157,58 USD, což naznačuje, že nadcházející rok přinese výnosy ve výši 25 %.Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ