Zlato klesá kvůli silnějšímu dolaru, investoři sledují údaje o inflaci v USA

Zlato ve čtvrtek ráno v Asii klesalo vůči silnějšímu dolaru, protože investoři čekají na údaje z USA, aby získali další signály o úrovni inflace a hospodářském oživení po pandemii COVID-19.

Futures na zlato se do 23:23 SEČ (3:23 SEČ) snížily o 0,35 % na 1 888,95 USD. Dolar, který se obvykle pohybuje inverzně ke zlatu, se posunul vzhůru, zatímco referenční výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů poprvé od 7. května sklouzly pod 1,50 %.

Investoři nyní čekají na americké údaje, včetně jádrového indexu spotřebitelských cen za květen a počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které mají být zveřejněny později během dne, aby získali další informace o hospodářském růstu USA a o směřování měnové politiky Federálního rezervního systému USA.

„Výrazné proinflační překvapení by mohlo diskusi o zúžení měnové politiky Fedu vychýlit spíše k dřívějšímu než pozdějšímu termínu, ačkoli většina by před zvážením zúžení měnové politiky stále očekávala výrazný pokrok směrem k maximální zaměstnanosti.“ Zatím však „trh věří názoru Fedu, že růst cen je přechodný a Fed na zasedání FOMC příští týden své politické pokyny nezmění,“ uvedli ekonomové ANZ ve své poznámce.

Na druhém břehu Atlantiku bude později v průběhu dne vydáno politické rozhodnutí Evropské centrální banky. Centrální banka zachová svá současná stimulační opatření pro případ, že by vyšší výpůjční náklady mohly zablokovat stále se rodící hospodářské oživení po pandemii COVID-19.

Mezitím v pátek začne v Cornwallu summit lídrů skupiny sedmi zemí (G7).

Z dalších drahých kovů stříbro pokleslo o 0,1 %, platina se snížila o 0,2 %, zatímco palladium zůstalo stabilní na úrovni 2 777,69 USD.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ