Co by investoři měli vědět o společnosti FIGS, která právě vstoupila na burzu

Na rozdíl od nedávných primárních nabídek akcií vysoce postavených společností, jako je Coinbase nebo DoorDash, nedávná primární nabídka akcií společnosti FIGS (NYSE:FIGS) nevzbudila takovou pozornost finančních médií. Společnost, která vstoupila na burzu 27. května, je začínajícím podnikem, který se snaží otřást historicky ustrnulým odvětvím: zdravotnickým oblečením.

Zde je to, co by investoři měli vědět o společnosti FIGS.

Obchodní model

Tato společnost, kterou založily a vedou ženy, vznikla na platformě elektronického obchodu Shopify (NYSE: SHOP) a drtivou většinu svých příjmů získává prodejem uniforem a oděvů pro zdravotníky prostřednictvím téměř výhradně internetového tržiště (spíše než prostřednictvím obchodů se zdravotnickými potřebami) rostoucí skupině věrných zákazníků. Společnost FIGS si získala pověst díky designu, kvalitě a pohodlí svých výrobků a díky tomu, že je schopna propagovat své výrobky prostřednictvím sociálních médií, jako je například Instagram na Facebooku, a získává tak ambasadory značky.

To v kombinaci se skutečností, že výdaje na zdravotnické oděvy je třeba neustále doplňovat (zdravotnické oděvy se nosí déle a opotřebovávají se rychleji než jiné typy oděvů), dává společnosti FIGS vysoké hodnoty udržení. V roce 2020 si společnost FIGS udržela 75 % výdajů zákazníků z roku 2019, zatímco 50 % zákazníků, kteří si v letech 2017 až 2019 koupili oblečení poprvé, se do společnosti FIGS vrátilo pro druhý nákup.

Tyto dvě skutečnosti naznačují, že společnost nebude muset vynakládat obrovské částky na reklamu, aby rozvíjela své podnikání, protože její zákazníci se budou i nadále vracet k opakovaným nákupům. To je důležité pro dlouhodobou ziskovost podniku.

Silná jednotková ekonomika

Na to, že se jedná o rychle rostoucí start-up, je společnost FIGS překvapivě zisková. Od svého založení v roce 2013 získala pouze 60 milionů dolarů, což ukazuje, že většina jejího růstu pochází z reinvestování hotovosti, kterou firma získala z prodeje oblečení. Vysoká hrubá marže ve výši 73 % ukazuje sílu toho, že se jedná o online DTC prodejce.

Společnost FIGS v roce 2020 hospodařila s volným peněžním tokem ve výši 19,5 milionu USD a s provozním ziskem 58 milionů USD. Ještě působivější je, že společnost FIGS dosáhla této ziskovosti při trojciferném procentuálním růstu tržeb. V roce 2020 vzrostly tržby o 138 % na 263 milionů dolarů, zatímco v posledních čtyřech letech rostly tržby 146% složenou roční mírou růstu (CAGR).

Díky vysoké hrubé marži a uzavřenému ekosystému, který je spojen s DTC vztahem s věrnými zákazníky, to vypadá, že by společnost FIGS mohla generovat 20% nebo vyšší marži volného peněžního toku, zejména až přestane zvyšovat tržby 100% meziročním tempem (což se nakonec stane). Tento profil marže by byl v rámci oděvního průmyslu nejlepší ve své třídě. například společnosti lululemon athletica a Nike měly ve svých fiskálních letech 2020 hrubou marži pouze 56 %, resp. 43,4 %.

Dostatek prostoru pro růst

Tempo růstu tržeb společnosti FIGS se v příštích letech pravděpodobně zpomalí, ale stále jde o velkou tržní příležitost v oblasti zdravotnických oděvů. Jedná se o odvětví se stálou poptávkou, protože zdravotničtí pracovníci, jako jsou lékaři a zdravotní sestry, musí neustále nosit své uniformy, což vede k vysoké obměně šatníku. Jen ve Spojených státech je v současné době 20 milionů zdravotníků, z nichž mnozí jsou potenciálními zákazníky společnosti FIGS. Vedení společnosti FIGS ve svých dokumentech před vstupem na burzu odhaduje, že zdravotnické oděvní odvětví má v USA roční hodnotu 12 miliard dolarů a celosvětově 79 miliard dolarů. S pouhými 1,5 milionu současných zákazníků a příjmy 263 milionů dolarů v roce 2020 se společnost FIGS v nejbližší době nenasytí.

Společnost FIGS se také snaží vybudovat kultovní oblibu svých výrobků, podobně jako společnosti Lululemon, Yeti a Peloton Interactive. To by mělo společnosti FIGS poskytnout cenovou převahu nad konkurenty, protože pokračuje v budování své aspirační značky životního stylu.

Ale jak je to s oceněním?

V době psaní tohoto článku má společnost FIGS tržní kapitalizaci 5 miliard dolarů. To znamená, že se akcie obchodují s poměrem k prodejní ceně (P/S) 19. Podnik rychle roste a má vysoké hrubé marže, takže si FIGS pravděpodobně zaslouží obchodovat s vysokým P/S. Ale s provozním ziskem za rok 2020 ve výši pouhých 58 milionů dolarů a ještě menším volným peněžním tokem nákup akcií FIGS při této tržní kapitalizaci znamená, že investoři počítají s tím, že v budoucnu dojde k růstu zisku. Vypadá to na skvělý podnik, ale vzhledem k tomu, že ocenění je takto vysoké a že společnost právě vstoupila na burzu, není důvod, aby investoři spěchali s nákupem akcií FIGS.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ