Měli by investoři následovat slavnou investorku Cathie Wood ohledně nákupu Coinbasu?

Nedávný přímý vstup na burzu společnosti Coinbase (COIN) v polovině dubna měl za následek poměrně neuvěřitelný úvodní den. Akcie byly kótovány za referenční cenu 250 USD. Při ranním obchodování se však akcie COIN obchodovaly za téměř 430 USD za akcii, než se později během dne usadily na 310 USD za akcii.

Od tohoto vstupu zaznamenali investoři poměrně pomalý a trvalý pokles. Výkyv na začátku května vynesl cenu akcií této společnosti opět nad 300 USD za akcii. V současnosti však mohou investoři v době psaní tohoto článku akcie COIN koupit za cenu kolem 220 USD za akcii.

Existuje u takto vysoce hodnocené akcie nějaká skutečná hodnota?

Guru pro růstové akcie Cathie Wood si to rozhodně myslí. Paní Wood intenzivně nakupuje akcie společnosti Coinbase při poklesu a nedávno nakoupila 1,2 milionu akcií za cenu, za kterou se akcie COIN obchodují dnes.

Vzhledem k tomu, že kryptoměnové šílenství právě teď trochu ztrácí dech, lze skutečně tvrdit, že nyní je ideální čas být chamtivý, když se ostatní bojí, jak slavně řekl Warren Buffett.

Někteří věří, že paní Wood je jedním z největších mozků v oblasti investic, ale následovat ji do Coinbase nemusí být právě teď tak dobrý nápad.

Obnovení růstu kryptoměn může chvíli trvat

Investoři do společnosti Coinbase těží z prostředí, ve kterém kryptoměny prudce zdražují. Burzy, jako je Coinbase, vydělávají na transakčních poplatcích z obchodování a také z dalších činností, jako je analýza a ukládání dat. Tyto poplatky tvoří lví podíl na příjmech Coinbasu (loni přibližně 90 %).

Jakmile opadne počáteční humbuk, kryptoměnoví nadšenci pomalu otevírají své peněženky (samozřejmě digitální), aby si tyto digitální tokeny koupili. Dokud opět neuvidíme rozmach trhů s kryptoměnami, je těžké vidět, že by příběh růstu burz, jako je Coinbase, pokračoval.

Shodou okolností existuje řada znalců trhu, kteří se domnívají, že Bitcoin má ještě hodně před sebou. Ve světle některých předchozích pádů by tomu tak skutečně mohlo opět být.

Co když se mýlíme?

To vše může být jen dočasné. Koneckonců, dlouhodobí pozorovatelé této krypto-mánie si všimnou, že v tomto tanci jsme již více než deset let. Ti, kteří si mysleli, že je Bitcoin nadhodnocený při ceně 100, 1 000 a 10 000 dolarů, se mýlili. Tento strom vypadá, že skutečně může růst až do nebe a předchozí masivní poklesy byly prostě na denním pořádku.

Pokud totiž kryptoměny jako Bitcoin dokážou obrátit směr a zamířit k cílové ceně Cathie Wood ve výši 500 000 dolarů, medvědi uvidí, že se mýlili.

Pro ty, kteří mají dostatečně dlouhý investiční časový horizont, se možná vstup do akcií COIN za cenu kolem 220 dolarů za akcii nakonec ukáže jako skvělá investice. To se nikdo nedozví, dokud se nenapíše historie.

Co říkají analytici o akciích COIN

Podle konsensu analytiků TipRanks jsou akcie COIN hodnoceny jako mírně kupní. Ze 14 hodnocení analytiků je 10 doporučení koupit a 4 doporučení držet.

Pokud jde o cílové ceny, průměrná cílová cena analytiků společnosti Coinbase je 388,86 USD. Cílové ceny analytiků se pohybují od nejnižší 225,00 USD za akcii po nejvyšší 650,00 USD za akcii.

Spodní linie

Coinbase je rozhodně jedním z nejvíce polarizujících titulů na současném trhu. Budoucnost tohoto tokenu totiž závisí na úspěchu celého trhu s kryptoměnami a na tom, zda obchodníci dokáží zůstat nadšení.

Investoři tak uzavírají vysoce spekulativní sázku na to, že se na trh opět vrátí mánie. Jak jsme viděli v posledních dnech, mánie kolem meme akcií opět chytila další dech.

Pro konzervativnější investory je zde mnoho lepších možností. Pro ty, kteří chtějí být chamtiví, když se ostatní bojí, je zde prostor.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ