Miliardář Steven Cohen se chopil těchto 2 dividendových akcií, měli byste také?

Steve Cohen ví o vydělávání peněz své. Když mluví, investoři mu naslouchají. Tento legendární specialista na výběr akcií, který svou investiční kariéru zahájil ve společnosti Gruntal & Co., kde 14 let spravoval vlastní kapitál, založil v roce 1992 společnost S.A.C Capital Advisors. V roce 2014 se jeho investiční aktivity přeměnily na Point72 Asset Management, registrovanou investiční poradenskou společnost s více než 1 500 zaměstnanci. Po celou dobu své kariéry Cohen trvale přinášel klientům obrovské výnosy, díky čemuž získal předseda představenstva, generální ředitel a prezident společnosti Point72 na Wall Street status guru.

Obrátili jsme se ke Cohenovi pro inspiraci a podívali jsme se blíže na dvě dividendové akcie, se kterými Cohenova Point72 v poslední době udělala tahy. Využili jsme databázi TipRanks, abychom zjistili, co na vyhlídky těchto dvou akcií říká analytická komunita. Pojďme se na ně podívat blíže.

OneMain Holdings (OMF)

První Cohenův tip, na který se podíváme, je OneMain. Jedná se o holdingovou společnost, jejíž dceřiné společnosti nabízejí služby spotřebitelského financování drobným zákazníkům, kteří nemají přístup k běžnému bankovnímu a úvěrovému sektoru. Jedná se o zákazníky, kteří mají – ať už z jakýchkoli důvodů – špatnou úvěrovou historii, ale nemusí být nutně špatnými riziky. OneMain jim nabízí řadu finančních služeb, včetně spotřebitelského financování, pojištění a osobních půjček.

Cena akcií společnosti OneMain v posledním roce neustále roste. Dvanáctiměsíční zisk akcií činí 135 %, což značně převyšuje růst širších trhů. Zisky stojí na solidním a stabilním toku tržeb; od 3Q19 společnost v každém čtvrtletí vykázala nejvyšší zisk ve výši 1,2 miliardy USD nebo lepší.

V 1Q21 společnost vykázala tržby ve výši 1,2 miliardy dolarů, což je mírný pokles oproti 1,26 miliardy dolarů v předchozím čtvrtletí – ale zisk na akcii ve výši 3,06 dolaru výrazně vzrostl oproti 23 centům vykázaným v 1Q20.

Společnost se po prvním čtvrtletí cítila sebevědomě a oznámila zvýšení pravidelné čtvrtletní dividendy o 56 %, takže nová výplata činí 70 centů na kmenovou akcii. Nová výplata byla vyplacena 13. května. Při anualizované sazbě 2,80 USD je dividendový výnos 4,7 %. To je v porovnání se současným režimem nízkých výnosů, který prosazuje Federální rezervní systém, příznivé.

Společnost OMF udělala dojem na takové osobnosti, jako je Steven Cohen. Point72 v prvním čtvrtletí nakoupil 813 500 akcií, jejichž hodnota nyní přesahuje 48 milionů dolarů.

Pětihvězdičkový analytik Moshe Orenbuch, který pokrývá OMF pro Credit Suisse, poznamenává, že společnost se sice potýká s vysokou mírou opožděných plateb, ale základní obchodní model je silný.

„Očekáváme, že zůstatky OMF ve 2. čtvrtletí postupně porostou. Domníváme se, že spotřebitelská poptávka po produktech OMF byla méně ovlivněna stimulačními opatřeními (než u jiných poskytovatelů nestandardních úvěrů) vzhledem k větším objemům úvěrů u OMF. OMF očekává, že bude zisková i v době poklesu, a má značnou a rostoucí kapitálovou návratnost a řadu růstových iniciativ, zatímco akcie se obchodují za levný násobek,“ napsal Orenbuch.

V souladu s těmito komentáři hodnotí Orenbuch akcie stupněm Outperform (tj. koupit) a jeho cílová cena 72 USD znamená ~21% potenciál růstu v horizontu jednoho roku.

Celkově akcie OMF získávají od konsenzu analytiků hodnocení Strong Buy (silná koupě) na základě 10 nedávných hodnocení, z nichž 9 je na Buy (koupit) a 1 na Hold (držet). Akcie jsou oceněny na 59,65 USD a jejich průměrná cílová cena ve výši 66,10 USD naznačuje prostor pro ~11% růst v příštím roce.

LyondellBasell (LYB)

LyondellBasell je globální chemická společnost a největší světový vlastník technologií polyethylenu a polypropylenu, z nichž těží prostřednictvím licencí na výrobu. Společnost LYB má rozsáhlou působnost v oblasti zpracování plastů a chemické rafinace a zaujímá přední světové postavení v oblasti polyolefinových technologií. Společnost má pobočky v Texasu, Velké Británii a Nizozemsku.

Stejně jako mnoho jiných průmyslových společností zaznamenala společnost LYB během pandemie COVID prudký propad svého podnikání a příjmů. Horní linie dosáhla svého dna ve 2. čtvrtletí roku 20, ale v posledních třech vykazovaných čtvrtletích rostla, protože ekonomika se znovu otevřela – a s ní se obnovila poptávka po výrobcích. Poslední čtvrtletní zpráva za 1. čtvrtletí 21 vykázala tržby ve výši 9,08 miliardy USD, což je nejvyšší horní hranice za poslední dva roky.

Příjmy nebyly jediným světlým bodem. Zisk na akcii dosáhl 3,18 USD na akcii, což je rovněž nejvyšší hodnota za poslední dva roky – a mnohem vyšší než zisk na akcii ve výši 42 centů zaznamenaný před rokem. V lednu a dubnu letošního roku společnost splatila dluh v hodnotě 500 milionů dolarů, což je součástí koordinovaného plánu na „posílení rozvahy“.

Spolu s dobrými finančními výsledky a snížením dluhu mohla společnost LYB zvýšit dividendu na kmenové akcie o 7,6 %, takže nová platba činí 1,13 USD na akcii. Při této sazbě činí roční dividenda 4,52 USD a poskytuje výnos 4 %. To je příznivé srovnání s výnosem ~2 %, který lze nalézt mezi společnostmi kótovanými v indexu S&P.

V prvním čtvrtletí společnost Point72 získala 42 566 akcií LYB. Stejně jako v případě OMF se jedná o nový podíl Cohenovy firmy a při současném ocenění má hodnotu 4,79 milionu USD.

Ve zprávě o této akcii – a obecně o petrochemickém průmyslu – pro JPMorgan analytik Jeffrey Zekauskas píše: „Výpadky PE na domácím trhu, rostoucí hodnoty ropy zvedající hodnoty PE v Asii, dobrá poptávka v Číně, zvýšené možnosti severoamerických výrobců dodávat PE do Asie kvůli rostoucím globálním nákladům na dopravu a logistickým problémům a pokračující dobrá domácí poptávka vedly k útulnému trhu. Očekáváme, že společnost bude i nadále vyplácet ~4% dividendu a generovat atraktivní výnos z volných peněžních toků nad 10 %.“

Zekauskas vidí pro LYB zdravou budoucnost a hodnotí akcie jako Overweight (tj. Buy). Jeho cílová cena 142 USD naznačuje prostor pro ~25% růst v příštích 12 měsících.

S 11 zaznamenanými nedávnými recenzemi, z toho 6 na Buy a 5 na Hold, získává LYB od konsenzu analytiků hodnocení Moderate Buy. Průměrná cílová cena 123,09 USD znamená ~8% potenciál růstu oproti současné obchodní ceně 113,25 USD.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ