Společnost Zoom má dobrou pozici i nadále pro úspěch v postpandemickém světě, říká analytik

Zoom Video Communications, Inc. (ZM), společnost zabývající se videokonferencemi, která se proslavila na začátku loňského roku díky omezením mobility, vykázala za dubnové čtvrtletí výrazný zisk, který překonal odhady analytiků jak v oblasti tržeb, tak i zisku.

Vykázaný zisk na akcii ve výši 1,32 USD byl podstatně vyšší než očekávaný zisk na akcii ve výši 98 centů a tržby za čtvrtletí ve výši 956,24 milionu USD představovaly meziroční nárůst o 191 %. (Viz analýza akcií Zoom na TipRanks)

Ačkoli tyto finanční výsledky potvrzují, že ZM navazuje na loňské tempo, akcie od října loňského roku klesly o neuvěřitelných 40 %. Úspěch očkovacího programu přiměl investory zaměřit se na společnosti, které by z případného oživení ekonomiky profitovaly. To byl jeden z hlavních důvodů nevýrazné výkonnosti akcií ZM v posledních osmi měsících.

Slibný makroekonomický výhled

Globální trh videokonferencí v roce 2020 exponenciálně rostl v důsledku omezení mobility, které donutilo společnosti ve všech regionech světa spoléhat se na videokonferenční platformy, aby mohly bezproblémově provádět obchodní operace. V důsledku globální výluky se prosadilo také distanční vzdělávání a ZM se stal předním zprostředkovatelem tohoto vzdáleného pracovního a vzdělávacího prostředí.

Celosvětová očkovací kampaň a znovuotevření ekonomiky, které již nabírají na obrátkách, pravděpodobně povedou v roce 2021 k poklesu počtu uživatelů videokonferenčních platforem. Podle údajů společnosti The Business Research Company klesnou tržby odvětví v roce 2021 na 6,03 miliardy dolarů ze 7,87 miliardy dolarů v roce 2020, což představuje pokles o 23,35 %. Ačkoli to není dobrá zpráva, dlouhodobý výhled zůstává pozitivní.

Jednak se očekává, že technologie 5G bude během několika příštích let široce dostupná, a tento důležitý přechod od 4G napomůže růstu datově orientovaných konceptů, jako je internet věcí, což napomůže sekulárnímu růstu konceptu práce na dálku. Společnost ZM se etablovala jako platforma pro videokonference mezi mnoha velkými organizacemi a má dobré předpoklady stát se vítězem tohoto rozvíjejícího se trendu.

Katalyzátorem růstu bude také rostoucí obliba freelancingu. Statista předpokládá, že do roku 2027 budou pracovníci na volné noze tvořit 51 % celkové pracovní síly v USA, a výzvy spojené s pandemií v roce 2020 již urychlily tempo, jakým se vysoce kvalifikovaní odborníci stávají součástí gig ekonomiky.

Průzkum provedený společností Payoneer zjistil, že Indie je druhým nejrychleji rostoucím trhem freelancingu na světě, což je známkou toho, že i rozvíjející se země přijímají gig ekonomiku. Růst freelancingu povede k nárůstu poptávky po platformách pro videokomunikaci, což je pro ZM dobrou předzvěstí.

ZM se ubírá správným směrem

Společnost aktivně sleduje příležitosti k expanzi a vyniká dvěma zajímavými událostmi. Zaprvé, telefon Zoom Phone, který byl uveden na trh v roce 2019, získává celosvětově na popularitě, což je povzbudivé znamení, protože se tím pro ZM otevírá nový zdroj příjmů.

Na začátku tohoto roku společnost dosáhla významného milníku, když získala 1 milion aktivních licencí Zoom Phone po celém světě. Zoom Phone je k dispozici ve 44 zemích a společnost vybízí mnoho malých i velkých podniků, aby se vzdaly svých tradičních telefonních systémů a pořídily si místa Zoom Phone, která poskytují bezproblémový přístup ke standardním hovorům (místním i mezinárodním) v kombinaci s přístupem k videokonferencím Zoom na jedno kliknutí pomocí stejného zařízení.

Za druhé, ZM využívá lukrativní příležitosti, která je k dispozici na rychle rostoucích mezinárodních trzích. Za tři měsíce končící 30. dubnem vzrostly tržby v americkém regionu meziročně o 159 %, zatímco mezinárodní tržby rostly rychleji, a to o 288 %. Mezinárodní segment se na celkových příjmech v tomto čtvrtletí podílel 33,5 %, což je výrazné zlepšení oproti pouhým 25,1 % ve stejném čtvrtletí předchozího roku.

Očekávaný růst IT průmyslu v lidnatých zemích, jako je Indie, Thajsko, Malajsie a Brazílie, bude pro ZM do budoucna představovat mnoho příležitostí k růstu. Jako vedoucí videokonferenční platforma v mnoha z těchto regionů má společnost zřejmě dobré předpoklady k růstu.

Názor Wall Street

Průměrná cílová cena analytiků společnosti ZM je 405,63 USD, což znamená nárůst o 21,58 % oproti současné tržní ceně. Po většinu období posledních 12 měsíců se akcie společnosti obchodovaly výrazně nad špičkovou cílovou cenou 495 USD a bylo by rozumné očekávat, že se akcie budou dlouhodobě obchodovat nad touto cílovou cenou.

Závěr

Akcie společnosti ZM v posledních osmi měsících prudce klesly, ale její finanční výsledky se nadále zlepšovaly, což vytvořilo rozpor mezi ekonomickou realitou, které společnost čelí, a její tržní hodnotou. Společnost ZM pravděpodobně poroste dvouciferným tempem i ve fázi oživení hospodářského cyklu a její cena je nyní atraktivní.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ