Jsou akcie PayPal po vykázání silných hospodářských výsledků vhodnou koupí?

PayPal (PYPL) je největší digitální platforma, která poskytuje služby převodu peněz. Tato rychle rostoucí společnost zůstává jednou z nejlepších akcií na současném akciovém trhu. Je však vhodné akcie PayPal v současné akciové rallye kupovat?

Fundamentální analýza akcií PayPal:
Silná historie
Společnost PayPal se může pochlubit konzistentní historií růstu zisků a tržeb, která sahá přinejmenším do roku 2010. V tomto roce vydělala pouhých 29 centů na akcii. V roce 2019 společnost vykázala zisk na akcii ve výši 2,96 USD na akcii. V roce 2020 vzrostl zisk firmy o 31 % na 3,88 USD na akcii. Analytici očekávají, že v roce 2021 vzroste zisk na akcii společnosti o 22 % a v roce 2022 o dalších 24 %.

Vývoj digitálních plateb ovlivňuje celý svět a představuje sekulární růstový trend.

V důsledku fundamentální síly společnosti je hodnocení EPS společnosti PayPal na nejvyšší možné úrovni 99. Hodnocení EPS Rating měří schopnost společnosti meziročně zvyšovat zisky na základě posledních dvou čtvrtletí a posledních tří až pěti let růstu zisků.

Rating SMR mezitím zdůrazňuje tržby, ziskové marže a návratnost vlastního kapitálu společnosti. Tyto ukazatele poskytují významný vhled do základní síly společnosti. Vzhledem k dvoucifernému růstu tržeb společnosti PayPal v posledních čtvrtletích, 26% roční marži před zdaněním a 23% roční návratnosti vlastního kapitálu v roce 2019 je hodnocení SMR na úrovni A.

Podle hodnocení IBD Stock Checkup se akcie společnosti PayPal mohou pochlubit 96 body z 99 možných v rámci hodnocení IBD Composite Rating. Composite Rating pomáhá investorům snadno měřit fundamentální a technické ukazatele akcie.

Zprávy o akciích PayPal: Obchodování s bitcoiny
V posledním čtvrtletí – zveřejněném 5. května – společnost PayPal vykázala za březen zisk, tržby a celkový objem plateb, které překonaly odhady analytiků.

Zisk společnosti PayPal oproti předchozímu roku vyskočil na 1,22 USD na upravenou akcii, protože elektronický obchod pokračoval v rozmachu uprostřed pandemie koronaviru. Společnost PayPal uvedla, že příjmy vzrostly o 29 % na 6,03 miliardy USD, včetně akvizice společnosti Honey Science.

PayPal pokračuje v boji se společností Square (SQ) v oblasti kryptoměn. Obě platební společnosti uvádějí na trh aplikace, které umožňují nakupujícím získat slevy, platit na splátky a nakupovat kryptoměny.

Aplikace Venmo společnosti PayPal a Square Cash začínaly jako služby převodu peněz mezi osobami pro členy rodiny a přátele. Nyní se vyvinuly v aplikace pro široké spektrum spotřebitelských finančních služeb, které podporují růst těchto lídrů v rozvíjející se oblasti digitálních plateb.

Koncem listopadu společnost PayPal spustila službu obchodování s kryptoměnami, která klientům umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny.

Kromě toho budou moci zákazníci služby PayPal od začátku roku 2021 používat kryptoměny také k nakupování u 28 milionů obchodníků v její síti, uvedla společnost.

Dne 20. dubna společnost PayPal právě oznámila kryptoměny na službě Venmo. Nová funkce umožňuje zákazníkům používat tyto tři typy kryptoměn a Bitcoin Cash k prohlížení kryptoměnových trendů a provádění transakcí. Crypto on Venmo se začalo zavádět v úterý a během několika příštích týdnů bude k dispozici všem zákazníkům přímo v aplikaci Venmo.

Je akcie PYPL právě teď vhodná k nákupu?
Podle analýzy grafů IBD MarketSmith se společnost PayPal při nedávném posílení akciového trhu obchoduje zpět nad linií 50denního klouzavého průměru. V tuto chvíli neexistuje žádný nový nákupní bod, takže akcie nyní není vhodné kupovat. Vyčkejte na vytvoření nové základny, která nabízí nový potenciální vstup.

Společnost PayPal je dlouhodobým členem žebříčku IBD. Podle komentáře Leaderboard „PayPal právě znovu překonal svůj 50denní klouzavý průměr, když konsoliduje zisky. Udržení nad touto klíčovou úrovní bude pozitivní. Vzorec cup with handle vypadal chvíli dobře, ale uprostřed oslabení se rozplynul. Nová základna začala v dubnu.“

Akcie společnosti PayPal ve čtvrtek klesly o 0,6 %.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ