Na rozdíl od Dogecoinu nabízí tato společnost hmatatelný růst, na kterém mohou investoři zbohatnout

Akcie jsou již více než sto let strojem na vytváření bohatství. Ve velmi dlouhém období dosahuje akciový trh s reinvesticí dividend v průměru ročního výnosu kolem 7 %. Možná to nezní jako mnoho, ale tento výnos zdvojnásobí vaše peníze jednou za deset let. Jinými slovy, za 40 let byste svou počáteční investici zhodnotili patnáctinásobně.

Pro mnoho mladých investorů však akcie zůstaly stranou zájmu, mimo jiné díky vzestupu kryptoměn. Zejména si nemohou přestat povídat o takzvané „lidové měně“ Dogecoin (CRYPTO:DOGE).

Odhalení pravdy o Dogecoinu

Dogecoin je mezi drobnými investory oblíbený z řady důvodů. Je nominálně levný, dostává se mu spousty pozornosti od generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska a jako formu platby ho přijímá více podniků než kdy dříve. Investoři do Dogecoinu věří, že se dostávají do blízkosti budoucí globální měny. Žádné z těchto tvrzení však není zcela přesné a nevypovídá o všem.

Jistě, Dogecoin je nominálně levný za 0,38 USD za token ve srovnání s Bitcoinem za téměř 38 000 USD za minci. Toto srovnání však nezohledňuje 130 miliard Dogecoinů, které budou v oběhu během několika týdnů. Těžební činnost každoročně přinese do oběhu přibližně 5,2 miliardy nových Dogecoinů. Tato 4% inflace v roce 2021 možná nezní jako něco, čeho bychom se měli obávat, ale už je to dlouho, co skutečná úroveň inflace v USA dosáhla 4 %, takže Dogecoin je docela špatné zajištění proti inflaci.

Nadšenci také vydávají přehnaná prohlášení, pokud jde o přijetí lidové měny. Za prvé, podle serveru BitInfoCharts.com blockchain Dogecoinu denně zpracovává pouze 50 000 transakcí. Abychom to uvedli do určitého kontextu, trvalo by při 50 000 transakcích denně více než 38 let, než by Dogecoin zvládl stejný počet transakcí, které zpracovávají platební procesory Visa a Mastercard dohromady za jeden den. Přijímá ho také jen přibližně 1 300 podniků, což ukazuje, jak malou užitečnost má mimo krypto burzy.

Dokonce i Musk je pro Dogecoin přítěží. Nezapomínejme, že Musk byl ještě před několika měsíci na bitcoinu úplně vysazený, a dokonce umožnil spotřebitelům nakupovat elektromobily Tesla za bitcoiny. Necelých 50 dní po uzákonění této politiky změnil názor, přičemž jeho rozhodnutí ovlivnily obavy z nepříznivého dopadu těžby Bitcoinu na životní prostředí.

Zahoďte Dogecoin a přejděte na zelenější pastviny

Namísto nákupu aktiva, z něhož se zjevně stal humbuk a které nemá prakticky žádné fundamentální katalyzátory, by bylo lepší se Dogecoinu zbavit a investovat do akcií s hmatatelnými vyhlídkami na růst. Následující akcie přímo křičí po koupi.

Novavax

Většina lidí si myslí, že růstové a hodnotové akcie jsou na sobě nezávislé. Ve skutečnosti mohou některé společnosti nabízet jak vysoký růst, tak i hodnotové akcie s výraznou slevou. To je případ biotechnologické společnosti Novavax (NASDAQ:NVAX), která se nachází v klinické fázi vývoje.

Největším katalyzátorem společnosti Novavax je jeho experimentální vakcína proti koronavirovému onemocnění NVX-CoV2373. Tato vakcína dosáhla působivé účinnosti v rozsáhlé studii fáze 3 ve Velké Británii. Jako celek prokázala vakcína NVX-CoV2373 96,4% účinnost proti původnímu kmeni viru a 86,3% účinnost proti britské variantě.

Jediným důvodem, proč se akcie společnost Novavax s tak výjimečnými výsledky nevydaly vzhůru, jsou četná zpoždění. Společnost předpokládala podání žádosti o povolení k mimořádnému použití v USA, Velké Británii a Evropě ve druhém čtvrtletí, ale to bylo odsunuto na třetí čtvrtletí. Panují také obavy, zda bude společnost Novavax schopna vyrobit významné množství vakcín před čtvrtým čtvrtletím.

Existují zjevné obavy, že by Novavax mohl propásnout nízko visící ovoce s vysokou marží na klíčových rozvinutých trzích. Tato teze však opomíjí jednu podstatnou věc: Na světě žije přibližně 7,9 miliardy lidí a jen malá část z nich byla očkována proti COVIDu-19. I kdyby společnost Novavax byla zpočátku pouze menším hráčem v rozvinutých zemích, její potenciál by jí mohl umožnit získávat miliardy ročně.

Společnost Novavax disponuje 2 miliardami dolarů v hotovosti a její poměr ceny k zisku je podle konsensu Wall Streetu pouhých šest. Jedná se o levnou růstovou akcii, která přímo volá po koupi.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ