Nio překonává Teslu na poli elektromobility opravdu ve velkém stylu. Proč tomu tak je?

Tesla (NASDAQ:TSLA) je zářnou ukázkou revoluce v elektromobilech. Tento narativ jsme už o společnosti Elona Muska slyšeli (a četli) nejméně tisíckrát. Tržní segment elektromobility se ale za posledních pár let stal ohromně populárním. A dnes v něm najdeme celou řadu dalších společností, jejichž technologie i práce rozhodně stojí za řeč. Bavit se konkrétně můžeme právě i o čínském producentovi elektromobilů, jehož jméno jste na stránkách Burzovního světa nepochybně už nejednou zahlédli.

Společnost Nio (NYSE:NIO) byla vždy tak trochu mladším bratrem, který uvízl ve stínu Tesly. Nyní však tento učeň přebírá otěže a zastává vedoucí úlohu v oblasti elektromobilů. A akcie společnosti Nio začínají tuto změnu dynamiky odrážet.

Tesla stagnuje, zatímco Nio zrychluje

Za poslední měsíc akcie Nio vzrostly o 33 %. Akcie TSLA za stejné období klesly o 3 %. Tak obrovský rozdíl ve výkonnosti, kdy Nio trvale a výrazně překonává Teslu, tu ještě nebyl.

Něco se děje pod povrchem

Konkrétně se dramaticky zlepšují fundamentální data, na nichž je založena společnost Nio, zatímco u společnosti Tesla jednoduše klesají.

Společnost Nio svým implicitním postojem k červnovým dodávkám elektromobilů v podstatě řekla, že krize nedostatku čipů je již minulostí. Zkrátka a dobře, Nio oznámilo květnová čísla dodávek a ta nebyla dobrá. Pokračovalo to směrem na další meziměsíční pokles.

Společnost však zachovala svůj celkový cíl dodávek pro druhé čtvrtletí, což znamená obrovský nárůst červnových dodávek o 15 %. Jinými slovy, společnost Nio říká, že se nachází v procesu, kdy se z potíží s růstem dostává k opětovnému velmi rychlému růstu.

To je velmi dobrá zpráva.

Nová licenční smlouva

Další zprávou je, že společnost Nio nedávno získala velmi důležitou licenci v Evropě.

Tato licence umožňuje společnosti velmi brzy zahájit prodej svých vozů na našem kontinentu.

První dodávky se očekávají již v září v Norsku. Společnost Nio žačne provozovat své evropské aktivity právě pro publikum potenciálních zákazníků v Norsku a odtud se brzy otevřou brány do zbytku Evropy.

Důležitou součástí býčí teze společnosti Nio je, že se nejedná pouze o čínskou společnost vyrábějící elektromobily – je to globální společnost vyrábějící tento nový typ vozidel.

Podtrženo a sečteno, akcie Nio

Brzký úspěch v příštích šesti až dvanácti měsících tuto tezi potvrdí a posune akcie Nio výrazně výše.

Celkově se sentiment, který je základem pro akcie Nio, dramaticky zlepšuje.

Sentiment společnosti Tesla mezitím klesá. To je důvod, proč vidíte rozdíl ve výkonnosti.

Tento rozdíl bude přetrvávat. Nakupujte akcie Nio s cílem dosáhnout v příštích šesti až dvanácti měsících velkých zisků.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ