Vlastnit tuto akcii bude sázka na budoucnost bankovnictví. Proto IPO Chime děsí všechny velké banky

Trávíte někdy polední pauzu ve frontě v bance? V budoucnu už nebudete muset.

Tento problém přišla vyřešit malá společnost Chime. A již letos bychom se mohli dočkat jejího vstupu na burzu.

Vlastnit tuto akcii bude hra na budoucnost bankovnictví. Banky začínají vypadat méně jako velké opevněné pevnosti a více jako malí přátelé, kteří se vám vejdou do kapsy.

Plně mobilní bankovnictví naruší bankovnictví více, než si myslíte. Neříkáme, že zcela zmizí obrovské korporace, jako je Bank of America Corp. (NYSE: BAC) nebo Wells Fargo & Co. (NYSE: WFC), ale určitě jim podobné fintechy dají pořádně zabrat.

Zde je vše, co potřebujete vědět, než dojde k IPO společnosti Chime.

Co je to Chime?

Chime je mobilní bankovní platforma, která poskytuje bankovní služby BankCorp a Central National. Byla založena v San Francisku v roce 2014.

Jedná se o jednu z prvních a nejlepších bank bez kamenných poboček. Pouze mobilní operace dávají „neobankám“, jako je Chime, výhodu oproti těmto těžkopádným institucím, protože nemusí platit tolik nákladů na pronájem nebo údržbu.

Díky tomu si mohou dovolit nabízet spořicí účty s vyšším výnosem než vaše tradiční banka. I to pomáhá přilákat zákazníky.

Společnost se stala oblíbenou u mladších, technicky zdatnějších lidí, zejména po akvizici společnosti Pinch v roce 2018. Pinch byla aplikace, která mileniálům usnadňovala včasné hlášení plateb nájemného a zlepšovala jejich kreditní skóre.

Od roku 2019 je společnost partnerem klubu Dallas Mavericks, takže by se dalo říct, že majitel týmu a hvězda Shark Tanku Mark Cuban má Chime rád. Na tiskové konferenci v roce 2020 Cuban uvedl, že se vždy snažil zavádět technologie, které lidem pomáhají dostat se dopředu.

Jak si Chime zatím vede

Chime je skutečně jednou z nejzajímavějších FinTech společností na trhu v současné době. A má na to i finanční prostředky.

Zhruba v době založení společnosti získala 3,8 milionu dolarů. A během téže dekády získávala každý rok další peníze, až v roce 2019 vydělala 700 milionů dolarů.

Takový institucionální zájem je důvodem, proč se na společnost těšit. A razítko Marka Cubana představuje další plus.

Tito lidé jsou sice velcí investoři, ale můžete se hodně dozvědět, když se podíváte, co se jim líbí nebo nelíbí. Sledují stejné trendy jako všichni ostatní, jen možná s uchem blíž k zemi.

Podle Tipalti chce 60 % bankovních klientů používat na transakce svou bankou aplikaci. To znamená, že tato společnost má při svém rozšiřování před sebou ještě spoustu práce.

Dnes, zejména v době, kdy se dostáváme z pandemie, se lidé vyhýbají fyzickému kontaktu s ostatními. Stejně jako mnoho jiných trendů, které se neomezují pouze na pandemii, i tento bude nejspíš nějakým způsobem přetrvávat.

Není to proto, že by se z nich teď najednou stali hypochondři; je to proto, že práce na dálku byla pro mnoho lidí žádoucí už ze své podstaty na začátku. Stejně tak pohodlnost mobilních bankovních řešení bude pokračovat i po skončení COVIDu-19.

Vzhledem k tomu, že tato společnost plánuje IPO někdy koncem roku 2021, zde je to, co byste měli vědět o akciích Chime.

Měli byste si koupit akcie Chime?

Právě teď společnost Chime roste. Dnes obsluhuje více než 8 milionů zákazníků. A podle všech dalších indicií se zdá, že Chime startuje na velké FinTech vlně, která se má v příštích několika letech zvednout.

Generace Z je jednou z nejtechnokratičtějších generací, 64 % z nich tvrdí, že jsou „neustále online“, a 54 % z nich tvrdí, že se bez svého chytrého telefonu „cítí nejistě“.

Můžete se vsadit, že většina z nich by se raději nevydala na cestu k bankovnímu úředníkovi.

A konečně, COVID-19 byl pro společnost Chime povzbuzením. Jedná se však o ještě větší trend. A pokud se objeví nějaké další pandemie, Chime tu bude stále.

Očekávejte, že o finančních výsledcích této společnosti uslyšíte v příštích několika měsících, jak se bude blížit její IPO.  Pokud chcete předběhnout budoucnost financí, získání akcií společnosti Chime při jejím IPO by mohlo být vaší nejlepší volbou.