Zapomeňte na Dogecoin: tyto akcie vám mohou vydělat spoustu peněz

Při investování platí, že dobré věci přicházejí k těm, kteří jsou trpěliví. V uplynulých čtyřech desetiletích prošel benchmark S&P 500 černým pondělím v roce 1987, dot-com bublinou, velkou recesí a nedávno i koronární havárií. Navzdory těmto vleklým a v některých případech náhlým výkyvům činí průměrný roční celkový výnos indexu S&P 500 včetně vyplacených dividend za čtyři desetiletí 11 %.

Tato dlouhodobá teze „kup a drž“ však byla v posledních letech podrobena zkoušce v důsledku vzestupu kryptoměn. Obzvláště obrovský rozruch panuje kolem meme digitální měny Dogecoin (CRYPTO:DOGE), která od prosince 2013 vzrostla o více než 100 000 %.

Vlak Dogecoin se chystá vykolejit
Takzvaná „lidová měna“ je chválena pro svou nominálně nízkou cenu 0,32 dolaru za token a také pro názor, že současní investoři se dostávají do hry v přízemí, mnohem dříve, než dojde k jejímu širokému přijetí. Nadšenci také poukazují na neochvějnou podporu Dogecoinu ze strany generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska jako na pozitivum. Ačkoli tyto katalyzátory mohou na papíře znít skvěle, často ve velkém chybí, pokud se ponoříte pod povrch drásající humbuk sociálních médií.

Například cena mince není všechno. Dogecoin může znít nominálně levně za 0,32 USD, ale přehlíží, že prakticky 130 miliard tokenů je v oběhu. Tato cirkulující nabídka roste každý rok přibližně o 5,2 miliardy tokenů. Tato neustálá inflace založená na těžbě mírně ředí stávající držitele Dogecoinu.

Mnohem větší problém lze spatřovat na straně užitkovosti. Nadšenci by rádi věřili, že se dostávají do hry, ale podle ředitele online obchodu Cryptwerk přijímá Dogecoin po celém světě odhadem pouze 1 400 podniků. A co hůř, trvalo osm let, než se podařilo dosáhnout pouhých 1 400 podniků.

Ani blockchain Dogecoinu není nijak zvlášť efektivní. Chlubí se sice nižšími transakčními poplatky než velká dvojka kryptoměn (Bitcoin a Ethereum), ale existuje řada dalších kryptoměnových konkurentů, kteří nabízejí podstatně nižší transakční poplatky. Dogecoinu také trvá ověření a vypořádání transakcí přibližně 20 minut, což je déle než u jiných populárních kryptoměn.

Lze také tvrdit, že Elon Musk je spíše přítěží než pozitivním katalyzátorem. Muskův obrat v otázce Bitcoinu by měl sloužit jako varování pro nadšence Dogecoinu. Prostý fakt, že Muskův mem na Twitteru může Dogecoinem pohnout o 30 % nebo více, je poměrně jasným důkazem, že tento autobus pohání humbuk, nikoliv hmatatelné katalyzátory.

S hype vlakem je to tak, že nakonec vždycky vykolejí.

Zahoďte Dogecoin kvůli těmto vydělávajícím akciím.
Místo toho, abyste své peníze vkládali do vysoce spekulativní digitální měny prakticky bez reálných katalyzátorů, doporučuji nakupovat akcie, které nabízejí hmatatelný potenciál dlouhodobého růstu. Následující trojice špičkových akcií by vám mohla vydělat spoustu peněz.

Intuitive Surgical
Stejně jako byste se neměli nechat zmást nominálně nízkou cenou tokenu Dogecoin, abyste si mysleli, že je jakkoli levný, neměli byste se nechat přesvědčit cenou akcií společnosti Intuitive Surgical (NASDAQ:ISRG) ve výši 864 USD, že je drahý. Společnost Intuitive Surgical má časem všechny nástroje (doslova i obrazně řečeno) k tomu, aby ze svých akcionářů udělala boháče.

Společnost Intuitive Surgical vyrábí a prodává svůj chirurgický systém da Vinci nemocnicím a chirurgickým centrům již dvě desetiletí. Tyto systémy umožňují ve srovnání s laparoskopickou chirurgií přesnější řezy, což může vést ke kratšímu pobytu v nemocnici a menšímu počtu komplikací. Od roku 2000 bylo po celém světě instalováno více než 6100 systémů da Vinci, což je mnohem více než u všech jeho konkurentů dohromady. To naznačuje, že dominantní postavení společnosti Intuitive Surgical na trhu roboticky asistované chirurgie je pravděpodobně nepřekonatelné.

Provozní model společnosti Intuitive Surgical je navíc postaven tak, že provozní marže se postupem času zlepšují, což by mělo vést k tomu, že růst zisků bude v průběhu tohoto desetiletí převyšovat růst tržeb. V prvních letech tvořil většinu příjmů společnosti prodej jejího drahého systému da Vinci. Ale vzhledem k tomu, že tyto systémy jsou složité a komplexní, marže spojené s prodejem těchto systémů nebyly velké. V současné době tvoří většinu příjmů společnosti prodej nástrojů a příslušenství ke každému zákroku a také servis systémů da Vinci. To jsou provozní segmenty s výrazně vyšší marží. S rostoucí základnou instalovaných chirurgických systémů da Vinci se zvyšuje i procento příjmů z těchto kanálů s vyšší marží.

Společnost má také dostatek příležitostí k rozšíření svého chirurgického zaměření. Da Vinci je oporou v urologických a gynekologických zákrocích, ale stále může získat hojný podíl v hrudních, kolorektálních a obecných zákrocích na měkkých tkáních.

Ze všech těchto důvodů se jedná o společnost, která si může ještě dlouho udržet dvouciferné tempo růstu.

PubMatic
Další růstovou akcií, která může trpělivým investorům vydělat spoustu peněz, je společnost PubMatic (NASDAQ:PUBM), která se zabývá cloudovými reklamními technologiemi.

Lidé ve větší míře konzumují obsah z připojené televize (CTV), médií přes internet (OTT) (tj. mediálních služeb nabízených prostřednictvím internetu) a mobilních zařízení. PubMatic si klade za cíl pomoci vydavatelům prostřednictvím programatických reklamních transakcí v reálném čase. Její cloudová infrastruktura dokáže pokrýt více reklamních platforem a zařízení a z hlediska cen je mimořádně transparentní. Jinými slovy, pomáhá inzerentům co nejefektivněji zhodnocovat jejich peníze.

Během prvního čtvrtletí společnost zpracovala 18,5 bilionu zobrazení (to je o 106 % více než v předchozím roce), přičemž čistá míra retence v dolarech činila 130 %. V angličtině to znamená, že stávající vydavatelé utratili v 1. čtvrtletí 2021 o 30 % více než v předchozím čtvrtletí (1. čtvrtletí 2020). Přestože přidávání nových vydavatelů je užitečné a nezbytné, většina budoucího růstu peněžních toků bude pocházet z toho, že stávající klienti utratí více.

Stejně působivý je i nárůst tržeb za mobilní a omnichannel video (OTT/CTV), které oproti předchozímu roku vyskočily o 83 % a tvořily 63 % tržeb. Růst tržeb v těchto segmentech byl tak silný, že společnost zvýšila svůj celoroční odhad tržeb o 15 milionů dolarů na dolní i horní hranici na 195 až 200 milionů dolarů.

PubMatic se nachází v centru nejrychleji rostoucích trendů v oblasti reklamy. To by jí mělo dát dobrou šanci vydělat svým akcionářům spoustu peněz.

Sea Limited
Třetí prvotřídní akcií, která může Dogecoin obletět a investory na ní nechutně zbohatnout, je singapurská společnost Sea Limited (NYSE:SE). To proto, že Sea má trojici rychle rostoucích provozních segmentů.

Herní divize společnosti prozatím generuje veškerý kladný upravený zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA). Společnost Sea ukončila březen s téměř 649 miliony čtvrtletních aktivních uživatelů (QAU). Mnohem působivějším údajem však je, že téměř 80 milionů z těchto hráčů byli platící zákazníci. Většina herních společností zaznamenává nízké jednociferné procento hráčů, kteří za hraní platí. V případě společnosti Sea platí 12,3 % jejích QAU, což je nárůst z 8,9 % v prvním čtvrtletí roku 2020.

Pokud se podíváme dále, mnohem zajímavější je platforma elektronického obchodování společnosti Shopee. Shopee je stále oblíbenějším místem pro nakupování lidí v jihovýchodní Asii a Brazílii. Díky zaměření na regiony s rostoucí střední třídou zaznamenala společnost Sea prudký nárůst objednávek. Ve čtvrtletí, které skončilo v březnu, vzrostly hrubé objednávky o 153 % na 1,1 miliardy a hrubá hodnota zboží se fakticky zdvojnásobila na 12,6 miliardy dolarů. Společnost Shopee by mohla v průběhu desetiletí každé dva roky zdvojnásobit své tržby.

A konečně, rodící se segment digitálních finančních služeb společnosti Sea dělá vlny. Celkový objem plateb mobilní peněženkou v prvním čtvrtletí přesáhl 3,4 miliardy dolarů a společnost čítá více než 26 milionů platících uživatelů. Vzhledem k tomu, že v některých regionech, na které se společnost Sea zaměřuje, je nedostatečné bankovnictví, mohly by digitální peněženky spotřebitelům poskytnout řešení v oblasti finančních služeb.

Stačí říci, že nabízí mnohem přesvědčivější dlouhodobou perspektivu než Dogecoin.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ