2 akcie, které flirtují s dnem a analytici říkají „koupit“

Každý investor ví, že cesta k zisku vede přes nákupy nízko a prodeje vysoko. To je základní princip každého ekonomického obchodního systému. Trik však spočívá v rozpoznání, kdy je akcie dostatečně nízko na to, aby se dala koupit. Nejvhodnějším okamžikem pro nákup je okamžik, kdy akcie dosáhne dna; tím se maximalizují výnosy, když cena akcie začne opět růst.

Analytické sbory na Wall Street to vědí a nevyhýbají se doporučování akcií, které možná dosáhly dna. Pomocí databáze jsme vytipovali dvě takové akcie. Každá z nich výrazně klesla, ale každá má také dostatečný potenciál růstu, aby si zasloužila hodnocení Buy.

Vertex Pharmaceuticals (VRTX)

Začneme společností Vertex Pharmaceuticals, biotechnologickou firmou, která zahájila svou činnost již v roce 1989 výzkumem léčby cystické fibrózy. Společnost má nyní na trhu čtyři schválené léky na léčbu CF a očekává se, že bude v tomto konkrétním segmentu dominovat po příští dvě desetiletí. Přesto akcie společnosti v letošním roce klesají a od začátku roku se propadly o 20 %.

Poslední výprodej přišel tento pátek 11. června a souvisel s rozhodnutím společnosti ukončit program klinických zkoušek léku VX-864, který je zkoumán jako léčba alfa-1 antitrypsinu (AATD). Toto rozhodnutí bylo učiněno poté, co lék nevykázal jasný klinický přínos ve fázi 2 zkoušek.

Výzkumné programy v oblasti biotechnologií selhávají často – je to riziko, které je součástí podnikání. Větší obavy než tento jednotlivý program vzbuzuje u investorů skutečnost, že společnost Vertex v průběhu let dosud nevyvinula úspěšný lékový program mimo svou řadu léků na CF. Nedávný výprodej se opíral o obavy, že by společnost mohla být jen jedním kouskem.

V rámci programu CF však Vertex zaznamenal značný úspěch. Čtyři schválené léky společnosti (obchodní názvy Trikafta, Symdeko, Orkambi a Kalydeco) prokazatelně vydělávají peníze na zavedeném trhu a společnost v posledních šesti čtvrtletích zaznamenala postupný nárůst tržeb. V posledním čtvrtletí, tedy v 1Q21, vykázala na horním řádku 1,72 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 %. Zisk na akcii podle GAAP ve výši 2,49 USD se meziročně zvýšil o 8,7 %.

Analytik společnosti Cowen Phil Nadeau, který píše o společnosti Vertex v souvislosti s ukončením programu VX-864, uznává neúspěch programu – ale také fundamentální sílu společnosti.

„Ačkoli je ukončení programu ‚864 zklamáním, v jistém smyslu jde o ‚dobrý neúspěch‘, který posouvá program kupředu a částečně odbourává rizika v oblasti bezpečnosti a mechanismu. Společnost Vertex má za sebou zkušenost s opakováním v rámci svého pipeline, kdy produkovala stále lepší kandidáty. Jsme optimističtí, že společnost Vertex nakonec vytvoří úspěšný korektor AAT, který zvýší hladinu fAAT nad ochranný práh, s neškodnou bezpečností… Domníváme se, že společnost Vertex má předpoklady k překonání L-T, protože příjmy z CF franšízy rostou tempem 9 % a kandidáti v přípravě postupují,“ vyjádřil se Nadeau.

Nadeau vidí Vertex v procesu „selhávání“ a hodnotí akcie jako Outperform (tj. koupit). Jeho cílová cena 300 USD znamená v ročním horizontu růst o 59 %. (Chcete-li sledovat Nadeauovy výsledky, klikněte zde)

Pohled na konsenzus analytiků ukazuje, že Nadeau je v případě této akcie jen stěží vybočující. Z 24 nedávných recenzí je 19 na „Buy“ a pouze 5 na „Hold“, takže konsenzuální názor je „Strong Buy“. Akcie jsou oceněny na 188,97 USD a průměrná cílová cena 261,68 USD naznačuje 38% jednoletý růst.

OneConnect Financial Technology (OCFT)

Nyní přeřaďme a přejděme od biotechnologií k softwarovým technologiím. OneConnect je fintech, který působí v čínském digitálním bankovnictví. Tím se společnost nachází pevně uprostřed trhu s obrovským potenciálem růstu; digitální bankovnictví se rozšiřovalo již před korunou, ale v pandemickém roce došlo k rozšíření online bankovních služeb. Trh digitálního bankovnictví se celosvětově odhaduje na 8 bilionů dolarů – a Čína s největším počtem obyvatel na světě a druhou největší ekonomikou má předpoklady k tomu, aby v této oblasti dosáhla mimořádných zisků. V takovém prostředí žije společnost OneConnect.

Společnost nabízí technologii jako službu, která na jedné platformě umisťuje řadu digitálních bankovních nástrojů a aplikací. Díky tomu je OneConnect komplexním poskytovatelem digitálního bankovnictví a společnost obsluhuje téměř všechny velké a městské banky v Číně a více než polovinu pojišťoven v zemi.

Společnost OneConnect, stejně jako mnoho dalších expandujících technologických společností, trvale vykazuje čistou ztrátu. Společnost se zatím nedostala do zisku – i když ztráta na akcii za 1Q21 ve výši 13 centů byla lepší než ztráta v předchozím roce, kdy činila 17 centů na akcii. V horní linii dosáhly tržby za 1. čtvrtletí 126,5 milionu dolarů (820 milionů čínských jüanů), což představuje meziroční nárůst o 52 %.

I přesto však akcie letos prudce klesly a ztratily 39 % své hodnoty. Přesto přinejmenším jeden analytik považuje současnou nízkou cenu akcií za příležitost k nákupu.

Analytik HSBC Carson Lo dává OCFT rating Buy a stanovuje cílovou cenu 20 USD, která naznačuje prostor pro ~66% růst v příštím roce. (Chcete-li se podívat na Loovy výsledky, klikněte zde)

„Oživení obchodních aktivit podpořilo tržby od zákazníků třetích stran, což pomohlo udržet zrychlující se trajektorii meziročního růstu, a očekáváme, že tento trend zůstane zachován i v následujících čtvrtletích, na: Lo napsal: „očekáváme, že tento trend bude pokračovat na základě: 1) dodání významných kontraktů zajištěných v 1. čtvrtletí… a 2) snadné srovnatelnosti ve 2. pololetí 21. roku, jelikož společnost od poloviny roku 2020 zintenzivnila své úsilí o optimalizaci produktů, tj. opouští starší produkty s nízkou marží (zejména v segmentu poskytování obchodních služeb),“ napsal Lo.

Celkově lze říci, že ačkoli jsou k dispozici pouze dvě nedávná hodnocení společnosti OneConnect, obě se shodují na tom, že tuto akcii je vhodné koupit, takže konsenzus mírného nákupu je jednomyslný. Cena akcie 12,07 USD a průměrná cílová cena 22 USD společně naznačují jednoroční potenciál růstu o 82 %.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ