Čínské akcie elektromobilů: Proč dnes akcie NIO, LI a XPEV rostou?

Čínské akcie elektromobilů dnes rostou. Zdá se totiž, že tyto růstové akcie opět ovládl býčí sentiment. Ceny akcií společností Nio (NYSE:NIO), Li Auto (NASDAQ:LI) a Xpeng (NYSE:XPEV) v době psaní tohoto článku vzrostly o 5 až 9 %.

Dnešní pohyb akcií čínských elektromobilů znamená obrat jinak medvědího trendu u těchto akcií. Před nedávným komentářem Federálního rezervního systému zaznamenaly všechny tyto akcie výrazný pokles. Dnešní oživení těchto akcií však investorům poskytlo potvrzení jejich hodnoty jako růstových akcií na jinak volatilním trhu.

Podívejme se, co dnes každou z těchto akcií žene vzhůru.

Čínské akcie elektromobilů, které dnes rostou
V případě společnosti Nio se zdá, že dnes působí několik katalyzátorů. Společnost učinila velké oznámení, že hodlá do roku 2022 vstoupit na německý trh. Po tomto oznámení následovala optimistická zpráva z oboru o růstu, který by trh s bateriemi jako službou mohl v Evropě v příštích letech zaznamenat. Kromě toho společnost Nio oznámila své první místo výměny baterií na dálnici v Číně. Vzhledem k tomu, že v poslední době je o infrastrukturu pro elektromobily velký zájem, využívá společnost Nio této dynamiky prostřednictvím budování svého zázemí, aby si zajistila dlouhodobý růst.

Zdá se, že pro investory do akcií Li je dnes infrastruktura také tématem k diskusi. V případě Li společnost údajně vypsala výběrové řízení na ředitele závodu v Pekingu. To utvrdilo zvěsti, že by se společnost Li mohla ve velkém pustit do výstavby rozsáhlé továrny v Pekingu nebo jeho blízkosti. Takový krok by mohl investorům, kteří mají zájem o čínský trh s elektromobily, zajistit nadstandardní růst. Akcie společnosti Li proto na základě této zprávy výrazně vzrostly – přibližně o 9 %.

Xpeng je dalším hráčem, o kterém se dnes na sociálních sítích vedou zajímavé řeči. O parkovacím asistentu P7 Valet Parking Assist této společnosti se mluví jako o „kroku blíže k plně autonomnímu parkování“. Ti, kteří jsou nakloněni autonomnímu aspektu revoluce v oblasti elektromobilů, dnes nakupují technologické pokroky společnosti Xpeng. V současné době akcie XPEV na základě této zprávy vzrostly o 8 %.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ