Google otevírá první fyzický obchod v New Yorku

Společnost Google (GOOGL) ze skupiny Alphabet plánuje 17. června otevřít svůj první fyzický obchod. Kromě toho, že v prodejně bude vystavena řada produktů Google od chytrých telefonů Pixel po nositelná zařízení Fitbit, bude zákazníkům nabízet také opravárenské služby.

Obchod se nachází v newyorské čtvrti Chelsea. Má být místem, kam mohou lidé přijít za účelem praktické interakce s produkty a technologiemi společnosti Google. Zákazníci si například budou moci vyzkoušet, jak funguje překladač Google. Bude zde prostor, kde když vyslovíte nějaké slovo, dostanete jeho překlad v reálném čase ve 24 jazycích.

„Chtěli jsme, aby náš první obchod odrážel stejný přístup, jaký uplatňujeme při navrhování našich produktů: aby byly pro lidi vždy užitečné,“ napsal Google v příspěvku na blogu.

Společnost Google učinila udržitelnost základním principem svého podnikání a její první maloobchodní prodejna to dokazuje. Společnost Google pečlivě zvažovala a vybírala s ohledem na udržitelnost – od materiálů přes stavební postupy až po svítidla.

Výsledkem je, že prodejna získala hodnocení LEED Platinum, což je podle společnosti Google nejvyšší možná certifikace v rámci systému hodnocení ekologických budov Leadership in Energy and Environmental Design. V celosvětovém měřítku získalo certifikaci LEED Platinum méně než 215 maloobchodních prodejen.

Analytik společnosti Tigress Financial Ivan Feinseth nedávno potvrdil rating na akcie společnosti Alphabet na úrovni Buy a přiřadil jim cílovou cenu 3 185 USD. Cílová cena podle analytika implikuje 31,86% potenciál růstu.

„Silná rozvaha a cash flow společnosti GOOGL umožňují průběžné financování klíčových růstových iniciativ, strategických akvizic a další zvyšování výnosů pro akcionáře prostřednictvím pokračujícího zpětného odkupu akcií,“ poznamenal Feinseth.

Konsenzus analytiků je na základě 28 nákupů a 2 ponecháních silně kupní. Průměrná cílová cena analytiků společnosti Alphabet ve výši 2 785,97 USD znamená 15,34% potenciál růstu oproti současné úrovni.Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ