SPAC Galata Acquisition nabízí IPO ve výši 125 milionů dolarů a zaměřuje se na rozvíjející se finanční trhy

Společnost Galata Acquisition se sídlem ve Washingtonu DC stanovila cenu 12,5 milionu jednotek za IPO na 10 USD za jednotku; jednotky budou ode dneška kótovány na newyorské burze pod symbolem „GLTA.U“.

Každá jednotka se skládá z jedné kmenové akcie třídy A společnosti a poloviny jednoho vyměnitelného warrantu; držitel warrantu má právo koupit jednu kmenovou akcii třídy A za realizační cenu 11,50 USD/akcii.

Společnost očekává, že kmenové akcie třídy A a warranty budou kótovány na newyorské burze NYSE pod symboly „GLTA“, respektive „GLTA WS“.

Upisovatelé poskytli 45denní opci na nákup dalších až 1,875 milionu akcií za cenu IPO.

SPAC se hodlá zaměřit na podnikání v oblasti finančních služeb s využitím technologií na rozvíjejících se trzích. Cílové segmenty mohou zahrnovat pojištění, zajištění a pojišťovací služby, správu aktiv, retailové nebo investiční bankovnictví a akvizice obchodníků a zpracování plateb.

V čele Galata Acquisition stojí generální ředitel a ředitel Kemal Kaya, kterého společnost označuje za přední osobnost tureckého bankovnictví. Formálně působil jako generální ředitel turecké skupiny Yapi Kredi a hlavní poradce společnosti Blackstone. Prezident, CIO a ředitel SPAC Daniel Freifeld je zakladatelem a CIO společnosti Callaway a předtím působil jako hlavní poradce zvláštního vyslance pro euroasijskou energetiku na ministerstvu zahraničí USA. Jeho finanční ředitel Michael Tanzer je portfolio manažerem vlajkového fondu společnosti Callaway.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ