Společnost Flipkart patřící Walmartu získává nové finanční prostředky k ocenění na 38 miliard dolarů, protože se blíží IPO

Společnost Flipkart, vlastněná společností Walmart Inc, v pondělí přivedla zpět skupinu SoftBank Group Corp (9984.T) jako investora v rámci kola financování ve výši 3,6 miliardy dolarů, čímž zdvojnásobila ocenění indického internetového prodejce na 37,6 miliardy dolarů za méně než tři roky a před svým očekávaným debutem na trhu.

Americký maloobchodní gigant (WMT.N) koupil 77% podíl ve společnosti Flipkart za 16 miliard dolarů v roce 2018 a od té doby expandoval do malých měst, přidal do svého internetového obchodu další položky, jako je nábytek a potraviny, a zvětšil své sklady v závodě s indickou jednotkou Amazon.com (AMZN.O).

Společnost se sídlem v Bengalúru usiluje o ocenění na 50 miliard dolarů pro svůj vstup na burzu již v letošním roce a ve Spojených státech vedla jednání o transakci s firmou s prázdným šekem, uvedla v březnu agentura Reuters. číst více

Přibližně 800 milionů dolarů z posledního financování pochází od Kanadské investiční rady pro penzijní plány. Mezi hlavními investory byly také společnosti GIC, SoftBank Vision Fund 2 a Walmart.

„Za opětovnou investicí SoftBank do společnosti Flipkart stojí naše zkušenost a přesvědčení, že manažerský tým společnosti bude i v následujících desetiletích pokračovat v uspokojování potřeb indických spotřebitelů,“ uvedla Lydia Jettová, partnerka společnosti SoftBank Investment Advisers.

SoftBank v rámci transakce z roku 2018 prodala svůj zhruba 20% podíl společnosti Walmart.

Stejně jako Amazon, i Flipkart začínal prodejem knih, ale rychle se diverzifikoval na prodej chytrých telefonů, oblečení a dalšího zboží. Těžila z rychlého rozšíření chytrých telefonů v Indii a levných mobilních dat, která pomohla podpořit růst digitálních startupů.

Nový kapitál bude použit na rozšíření provozu a další investice do programů společnosti v oblasti potravin, módy a doručování na poslední míle, uvedla společnost Flipkart a dodala, že v současné době má více než 350 milionů registrovaných uživatelů.

„Pro Walmart je to triumf, protože investoři byli zpočátku ke spojení amerického maloobchodního řetězce se společností Flipkart skeptičtí,“ uvedl Jason Benowitz, senior portfolio manažer ve společnosti Roosevelt Investment Group.

Dodal, že úspěch společnosti Flipkart posiluje Indii jako destinaci pro zahraniční investice.

Několik indických startupů se chystá vstoupit na burzu, aby využily likvidity zahraničních fondů. Mezi ostře sledované patří například startup Zomato, který se zabývá rozvozem jídla, platební služba Paytm, kosmetická značka Nykaa a služba pro přepravu autem Ola.

K 9. červenci letošního roku debutovalo 22 společností. Podle údajů společnosti Refinitiv se v první polovině roku 2021 uskutečnily v Indii IPO v hodnotě 3,6 miliardy dolarů, což je nárůst oproti 1,1 miliardy dolarů ve stejném období loňského roku.

Dosavadní úroveň v tomto roce je nejvyšší od roku 2008

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ