3 tajemství úspěšného investování do kryptoměn

Investování do kryptoměn může být lákavé – zvlášť když slyšíte příběhy lidí, kteří se téměř přes noc stali milionáři. Tyto typy investic jsou však komplikované a dosáhnout takového úspěchu je nejen vzácné, ale také zdaleka ne tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Než investujete svůj první dolar do této zajímavé třídy aktiv, připravte se na tyto tři věci.

  1. Očekávejte jízdu na horské dráze

Když investujete, to, co kupujete, pomáhá diktovat, jak velkou volatilitu vaše účty každý den zažívají. Akcie, jako jsou americké dluhopisy investičního stupně, se budou obchodovat poměrně stabilně, zatímco akcie budou kolísat více. Ale i v jejich případě jsou pády na akciovém trhu – krátkodobé poklesy hodnoty o 10 % a více – vzácné.

Když si koupíte kryptoměny, přihlašujete se ke každodenním vzestupům a pádům, včetně prudkých krátkodobých změn. Nemělo by vás překvapit, když se hodnota vašich účtů během velmi krátké doby zdvojnásobí nebo klesne na polovinu.

Zatímco takový zisk za pouhý týden může znít skvěle, ztráta téměř takové částky ve stejném časovém rámci může být také docela šok. Abyste se ujistili, že tyto vzestupy a pády vydržíte, je třeba se dozvědět více o tom, co můžete očekávat. A i když se jim pravděpodobně nemůžete zcela vyhnout, můžete se na ně lépe připravit.

  1. Začněte s malými částkami

Do kryptoměn se můžete ponořit tak, že začnete s malými částkami. Dogecoin se může obchodovat už za 0,20 dolaru, zatímco Ether stojí 2 000 dolarů. A pokud je ta druhá částka příliš vysoká, můžete si koupit zlomkové akcie.

Vložení příliš velkého množství peněz do kryptoměn by však mohlo v případě velké ztráty zhatit váš postup směrem k velkému milníku, jako je odchod do důchodu, takže držení se menších pozic znamená, že zbytek vašich aktiv nebude nadměrně kolísat. A co je důležitější, umožní vám to otestovat, jak se s touto volatilitou cítíte, když máte v sázce skutečné peníze.

Pokud vás vzestupy a pády nestresují, můžete potenciálně přidat další prostředky do svých kryptografických zůstatků. Na druhou stranu, pokud vás volatilita příliš znervózňuje, můžete si ponechat malou investici pro zábavu nebo ji prodat a vrátit se ke své běžné investiční strategii.

  1. Pravidelně sledujte, jak se daří

Nemusíte být přilepeni k obrazovce počítače 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a sledovat výkonnost svých kryptoakcií, ale pravděpodobně to není typ investice, kterou můžete nastavit a zapomenout. Pokud vlastníte něco jako indexový fond nebo ETF, neměla by se vaše výkonnost nebo alokace příliš odchylovat od indexu, který sleduje, takže je můžete držet s velmi malou správou.

Čím složitější je však vaše investiční strategie, tím více byste ji měli revidovat. Přidání různých tříd aktiv nebo sektorů do vašeho portfolia by mohlo znamenat, že minimálně změníte vyvážení svých podílů, když jedna investice – z důvodu růstu nebo úbytku – tvoří jiné procento vašich účtů, než jste původně určili.

A své akciové podíly byste měli pravidelně revidovat pro případ, že se vyhlídky určité společnosti nebo odvětví změnily natolik, že již neodpovídají vašim cílům. Většinou však budete provádět drobné úpravy a vše, co vlastníte, budete držet po mnoho let.

Kryptoměny jsou úplně jiné: Když si ji koupíte, nemusí jít nutně o dlouhodobou investici. Místo toho se nakonec možná budete snažit obchodovat častěji, abyste využili volatility. A protože tyto digitální měny mohou tolik kolísat, může být lákavé nakupovat a prodávat často, dokonce denně.

Ale časování trhu je neuvěřitelně časově náročné a těžko proveditelné. Pokud chcete mít expozici vůči kryptoměnám bez volatility a potřebujete své portfolio neustále sledovat, solidní alternativou je vyhledat akcie nebo ETF související s kryptoměnami.

Investování do kryptoměn může být lukrativní, ale tento typ odměny s sebou obvykle nese odpovídající míru rizika. Úspěšná orientace v něm vyžaduje povědomí o výhodách a nevýhodách, abyste skutečně pochopili, jak může vypadat vaše investiční cesta.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ