2 skvělé dividendy pro bohatý důchod

Odchod do důchodu by měl být vzrušujícím obdobím. Často se říká, že pokud máte v mládí děti, jste v mládí chudí a ve stáří bohatí. Pokud je máte, když jste starší, jste bohatí mladí a chudí staří. Mít děti předpokládá okamžitě vyšší náklady!

Ti z nás, kteří mají děti, vědí, že s nimi přichází mnoho nečekaných výdajů a dodatečných nákladů. Bez ohledu na to, kdy budete mít děti, tedy pokud se rozhodnete nějaké mít, je spoření na důchod vždy nutností. Jsem velkým zastáncem toho, abyste se spořením na důchod začali v mladém věku a věnovali se mu pilně.

Pečlivé spoření umožňuje, aby váš zůstatek rostl díky pravidelným vkladům na účty. Jsem také velkým zastáncem toho, abyste nenechávali peníze na důchod jen tak ležet ladem. Nečinné peníze jsou zbytečně vyhozené peníze. Existuje mnoho příležitostí, jak tyto peníze přimět k tomu, aby pracovaly stejně tvrdě jako vy.

Chci, abyste měli bohatý důchod. Naplněný radostí, zábavnými zážitky a kvalitním časem s těmi, které máte rádi.

Dolary vydělávají dolary lépe než cokoli jiného. To jsem vždy považoval za pravdivé. Tolik z nás nechává své dolary lenošit, zatímco my pilně pracujeme. To je bláznivý úkol. Musíte vyžadovat, aby vaše aktiva pracovala stejně tvrdě jako vy, abyste dosáhli snů, které má tolik z nás. To je důvod, proč tolik lidí tak dobře spoří, ale při odchodu do důchodu se tváří, že se jim nedaří. Od začátku se připravovali špatně.

Věnujte nějaký čas přípravě svého portfolia na budoucnost.

Dnes se podíváme na dva tipy, které vám na současném trhu zajistí skvělý příjem a pomohou vám vygenerovat více peněz z vašich těžce vydělaných peněz. Tyto nově vydělané dolary pro vaše portfolio vám mohou pomoci ještě více obohatit váš důchod!

Výběr č. 1: Antero Midstream Corporation – výnos 9%
Společnost Antero Midstream Corporation (AM) vlastní a provozuje střednědobá energetická aktiva obsluhující bohatou těžbu plynu v pánvích Marcellus Shale a Utica Shale v Severní Americe. Společnost provozuje 468 mil potrubní infrastruktury, která přepravuje zemní plyn a zkapalněný zemní plyn („NGL“) z těžebních lokalit své mateřské společnosti Antero Resources (AR) do dálkových plynovodů. Výrazně upřednostňujeme společnosti s expozicí vůči zemnímu plynu a NGL kvůli jejich růstovým vyhlídkám, které budou chráněny před přechodem na „zelenou energii“.

Tento střednědobý hráč má v současné době 3,7násobný dluh vůči EBITDA, což je méně, než je průměr sektoru.

Zemní plyn je mnohem čistší palivo pro spalování a poptávka po něm stále silně roste s tím, jak velké ekonomiky postupují směrem k nulovým čistým emisím. Ceny zemního plynu s oživením ekonomik nadále rostou a s oslabujícím dolarem pravděpodobně zůstanou vysoké. Vyšší poptávka po zemním plynu poskytuje vítr do plachet pro AM, který se v současné době obchoduje nad úrovní cen z doby před pandemií a nadále představuje solidní příležitost pro příjmové investory.

Společnost AM si vytvořila pozici, která jí umožňuje samofinancování všech současných i rozpracovaných projektů až do roku 2025. V příštích pěti letech bude vykazovat trvalý růst bez nutnosti zvyšovat finanční páku. Její současný výnos je plně pokryt až do roku 2025 a očekáváme, že tomu tak bude i v dalších letech. Brzy bude mít přebytečný „cash flow“, aby mohla zahájit program zpětného odkupu akcií, který zvýší cenu jejích akcií.

AM je dnes jednou z nejvíce podhodnocených střednědobých společností, která nabízí udržitelný vysoký výnos a potenciál růstu.

Tip č. 2: AGNC – výnos 8,9 %
AGNC Investment Corp. (AGNC) si půjčuje prostředky se splatností 30-90 dní za extrémně nízké úrokové sazby a investuje do „agenturních“ hypotečních cenných papírů neboli MBS. Tyto MBS mají záruku na jistinu od státem sponzorovaných podniků, jako jsou Fannie Mae a Freddie Mac. Pokud podkladová hypotéka selže, agentura ji od AGNC odkoupí zpět za nominální hodnotu. Společnost AGNC tak nenese významné úvěrové riziko.

AGNC profituje z toho, že využívá vysokou míru pákového efektu a vydělává na rozdílu mezi výnosem, který obdrží, a náklady na půjčku. Pro společnost AGNC je nejdůležitější sledovat změny výnosové křivky.

Dochází k inflaci, která bude vytvářet tlak na růst dlouhého konce křivky, což má dopad na MBS, do kterých investuje. Federální rezervní systém zopakoval své stanovisko, že nehodlá zvyšovat sazby až do roku 2023, což bude udržovat krátký konec blízko nuly. Dluh, který si AGNC půjčuje, silně koreluje s cílovou sazbou Fedu.

Společnost AGNC již nyní výrazně převyšuje svou dividendu. S růstem dlouhodobých sazeb bude její cash flow ještě lepší. Do konce roku očekáváme zvýšení dividendy.

Když obchodníci, kteří se snaží honit účetní hodnotu, pošlou cenu dolů, rádi koupíme pokles.

Závěr
Nyní je skvělý čas přidat tyto společnosti do svého penzijního portfolia. Poskytují silné dividendy. Své těžce vydělané dolary můžete využít a každá dividenda vám zpříjemní důchod.

Dividendy, stejně jako děti, poskytují nečekané výhody a umožňují vám vytvořit si nové vzpomínky a zážitky ještě před odchodem do důchodu. Pokud vám dividendy přicházejí na zdanitelný účet, můžete si jich čas od času pár vzít a vytvořit si trvalé vzpomínky již nyní.

Věřím, že každý může dosáhnout bohatého důchodu plného zábavy a radostných zážitků. Zaměření se na tvorbu výnosů oproti hodnotě vašeho portfolia vám umožní jeho systematický růst, který pokryje vaše náklady a výdaje v důchodu. V letech před odchodem do důchodu umožňuje reinvestování 100 % dividend jejich složení a exponenciální růst v čase. Jakmile dosáhnete slavných břehů důchodu, můžete tento tok příjmů čerpat na financování svého životního stylu.

Není třeba prodávat. Není třeba načasovat trh. Není třeba se stresovat vzestupy a pády. Stůjte pevně na nohou a nechte si vyplácet dividendy. To je finanční svoboda. To je bohatý důchod. To zvládnete. Věřím ve vás!

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ