Akciová rally se pozastavuje v souvislosti s varováním před viry; dolar je pevný

Rally na akciových trzích v Asii se ve středu zastavila a futures na americké akcie kolísaly, protože obchodníci nadále vyhodnocovali ekonomický dopad propuknutí koronaviru. Státní dluhopisy zkrátily pokles a dolar vzrostl.

Index asijsko-pacifických akcií MSCI Inc. snížil zisky, přestože zůstal na cestě k přerušení třídenního poklesu. Výkonnost jednotlivých zemí byla smíšená, přičemž Japonsko vzrostlo a Hongkong ustoupil. Futures na americké akcie kolísaly poté, co lovci výhodných nabídek pomohli indexu S&P 500 téměř vymazat pondělní propad v rámci rallye vedené cyklickými akciemi, jako jsou průmyslové akcie. Evropské akciové kontrakty se zvýšily.

Rally na státních dluhopisech se zastavila a desetileté výnosy se vrátily nad 1,2 %. Ještě se uvidí, zda má oživení výnosů nohy vzhledem k přetrvávajícím obavám z varianty delta viru, které vedly obchodníky k omezení sázek na zvýšení sazeb Federálního rezervního systému.

Dolar vůči hlavním partnerům postupoval již pátý den. Ropa klesla a bitcoin se vrátil nad úroveň 30 000 USD.

Zvýšený počet případů nakažlivějšího kmene delta a omezení boje proti infekci v řadě zemí tento týden vyděsily investory a vyvolaly v pondělí výprodej rizikových aktiv. Uvolněná měnová politika USA, stále vysoká úroveň hospodářské expanze a silný růst zisků podniků však zůstávají oporou sentimentu.

„Korekce, kterou jsme měli, je zdravá, aby se z trhu odstranil určitý přebytek a aby se lépe vyvážil růst a hodnota,“ řekla Katie Kochová, spoluvedoucí oddělení fundamentálních akcií společnosti Goldman Sachs Asset Management, v televizi Bloomberg. „Z dlouhodobého hlediska jsme na akciové trhy opravdu stále velmi konstruktivní, takže bychom klientům doporučili, aby měli nadváhu nad rizikovými aktivy.“

Údaje ukázaly, že počet zahájených staveb bytů v USA se v červnu zvýšil více, než se předpokládalo, což naznačuje, že se bytová výstavba stabilizuje navzdory přetrvávajícím omezením v dodavatelském řetězci a nedostatku pracovních sil.

Jinde obchodníci sledují probíhající politická jednání o dvoustranném balíčku výdajů na infrastrukturu v USA ve výši 579 miliard USD, který je součástí plánu prezidenta Joe Bidena na významnou fiskální injekci do americké ekonomiky. Samostatně představitelé Bidenovy administrativy uvedli, že začínají pozorovat známky úlevy pro globální nedostatek dodávek polovodičů.

Co se týče virů, Jižní Korea a Thajsko hlásily rekordní počet nakažených. Hlavní japonský poradce Covid-19 uvedl, že nové případy v Tokiu, kde tento týden začínají olympijské hry, by mohly začátkem srpna dosáhnout rekordu. Podle studie, která zatím nebyla recenzována, vytvořila vakcína společnosti Johnson & Johnson v jedné dávce relativně nízkou hladinu protilátek proti variantě delta.

Některé klíčové události, které je třeba tento týden sledovat:

Rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách ve čtvrtek. Rozhodnutí o úrokových sazbách v Indonésii ve čtvrtek. Prodej existujících domů v USA ve čtvrtek. Letní olympijské hry v Tokiu začínají v pátek.

Zde jsou některé hlavní pohyby na trhu:

Akcie

Futures na index S&P 500 se od 7:00 v Londýně příliš nezměnily. S&P 500 vzrostl o 1,5 %, Nasdaq 100 futures klesl o 0,1 %. Nasdaq 100 vzrostl o 1,2 %, Japonský index Topix stoupl o 0,8 %, Australský index S&P/ASX 200 posílil o 0,9 %, Jihokorejský index Kospi klesl o 0,5 %, Hongkongský index Hang Seng klesl o 0,7 %, Čínský index Shanghai Composite posílil o 0,7 %, Kontrakty na Euro Stoxx 50 přidaly 0,2 %.

Měny

Japonský jen byl na úrovni 109,92 za dolar. Ofshore jüan se obchodoval na úrovni 6,4793 za dolar, což představuje nárůst o 0,1 %. Blumberg Dollar Spot Index vzrostl o 0,2 %. Euro bylo na úrovni 1,1767 USD.

Dluhopisy

Výnos desetiletých státních dluhopisů klesl o jeden bazický bod na 1,21 %. Výnos desetiletých dluhopisů Austrálie byl na úrovni 1,17 %.

Komodity

Cena ropy West Texas Intermediate byla 66,89 USD za barel, což představuje pokles o 0,5 %. Zlato bylo na úrovni 1 810,82 USD za unci.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ