Biden nominoval kritika Googlu Jonathana Kantera na nejvyšší antimonopolní post na ministerstvu spravedlnosti

Prezident Joe Biden již dříve nominoval Jonathana Kantera na post asistenta generálního prokurátora pro antimonopolní oddělení ministerstva spravedlnosti, což je nejvyšší pozice v antimonopolním oddělení ministerstva spravedlnosti.

Kanter je v současné době partnerem v advokátní kanceláři The Kanter Law Group LLP, která se zabývá antimonopolním právem a prosazuje federální a státní antimonopolní zákony. Kanter působil jako právník Úřadu pro hospodářskou soutěž Federální obchodní komise USA.

Dříve byl Kanter spolupředsedou antitrustové praxe ve společnosti Paul, Weiss, Rifkind, Wharton, and Garrison LLP, uvádí se v prohlášení.

Jako první o tom informovala agentura Bloomberg, která uvedla, že Kanter je dlouhodobým kritikem společnosti Google (NASDAQ:GOOGL) a zastupoval firmy, které tlačily antimonopolní úřady k podání žaloby na tohoto internetového giganta.

„V této kritické době musí být ministerstvo spravedlnosti vybaveno k tomu, aby se postavilo obřím technologickým společnostem a monopolním korporacím v jakémkoli odvětví,“ uvedla v prohlášení senátorka Elizabeth Warrenová (D-Mass). „Jonathan oživí prosazování antimonopolních pravidel – jak občanskoprávních, tak trestních – a posílí kontrolu ministerstva spravedlnosti nad zneužíváním antikonkurenčních pravidel, které ohrožuje naši ekonomiku, společnost a demokracii.“

Kanterova nominace přichází poté, co se minulý měsíc ujala vedení FTC kritička velkých technologických firem Lina Khanová. Začátkem tohoto měsíce Biden podepsal nový antimonopolní příkaz, jehož cílem je posílit antimonopolní pravomoci vůči Big Tech.

Minulý týden bylo oznámeno, že společnost Facebook (NASDAQ:FB) údajně chce, aby se Khanová FTC v antimonopolním případu vzdala.
Začátkem tohoto měsíce Trumpem podporovaný komisař FTC: „Nemyslím si, že máme pravomoc“ pro regulaci Big Tech.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ