Dolar sestoupil z tříměsíčních maxim kvůli obnovenému zájmu o riziková aktiva

Americký dolar dnes sestoupil ze svých tříměsíčních maxim, protože mezi investory se obnovil zájem o rizikovější aktiva. Euro si krátce po 17:00 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,1 procenta na 1,1792 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ve stejnou dobu vykazoval pokles o 0,1 procenta na 92,872 bodu.

Oslabuje rovněž japonský jen, který je podobně jako dolar považován za bezpečné útočiště v období nejistoty. Investoři nicméně zůstávají opatrní kvůli obavám z inflace a z šíření koronavirové mutace delta, napsala agentura Reuters.

Někteří analytici nadále hodnotí vyhlídky dolaru příznivě. „Dolar je nyní přitažlivý z více hledisek,“ uvedl analytik Joe Manimbo ze společnosti Western Union Business Solutions. Dolar podle něj podporují obavy z dopadů šíření koronaviru na vyhlídky světové ekonomiky i vysoká inflace ve Spojených státech, která ponechává otevřené dveře ke zpřísňování měnové politiky americké centrální banky (Fed).

Investoři nyní čekají mimo jiné na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Na červnovém zasedání ECB podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje ekonomice eurozóny zasažené pandemií rekordní podporu a její hlavní úroková sazba zůstává na nule.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ