Pražská burza dnes znovu rostla, táhly ji akce Erste s tříprocentním růstem

Pražská burza dnes opět rostla. Index PX stoupl o 0,32 procenta na 1188,12 bodu. Burzu táhly vzhůru akcie Erste Bank s téměř tříprocentním růstem, naopak akcie stavitele solárních elektráren Photon Energy 3,8 procenta ztratily a o dvě procenta přišel i Avast. Vyplývá to z údajů burzy na webu. Burzy v západní Evropě naproti tomu rostly rychleji, a to více než o procento.

Akcie pražské burzy se dnes podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka ve srovnání s Evropou držely zpátky. Německý DAX zhodnotil o 1,3 procenta, londýnský FTSE 100 či nizozemský AEX stouply o 1,6 procenta, francouzský CAC 40 dokonce o 1,9 procenta.

Index PX zahrnuje 13 titulů, osm z nich dnes rostlo a pět kleslo. Kromě Erste Bank se dařilo i ostatním bankám. Komerční banka si dnes připsala 0,39 procenta a Moneta Money Bank 1,19 procenta. Také akcie pojišťovny VIG dnes zhodnotily, a to o 0,85 procenta. Akcie Erste Bank dnes byly nejobchodovanějším titulem, zaznamenaly obchody za 146,8 milionu korun.

Dařilo se také akciím elektrárenské společnosti ČEZ, jejichž cena dnes stoupla o 0,59 procenta na 594,50 koruny. Likérka Stock si připsala 0,38 procenta, nápojářská Kofola 0,36 procenta a Česká zbrojovka 1,18 procenta.

Nejvýraznější pokles dnes postihl akcie Photon Energy následované Avastem, který ale obstaral druhé nejvyšší obchody na pražské burze, za 53 milionů korun. Nedařilo se ani kutnohorskému výrobci cigaret Philip Morris s poklesem o 0,69 procenta, poskytovatel devizových obchodů SAB Finance ztratil téměř procento a operátor O2 0,19 procenta.

Česká měna dnes smazala úterní zisky k euru, když oslabila o šest haléřů na 25,71 Kč/EUR. Vůči dolaru zakončila téměř beze změny na 21,81 Kč/USD.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ