Společnost Halliburton vidí návrat provozních marží na úroveň roku 2014 do roku 2023

Halliburton (HAL +3,2 %) roste až o 5,8 % poté, co zveřejnil lepší než očekávané výsledky za 2. čtvrtletí a uvedl, že odvětví služeb pro ropná pole se nachází v počáteční fázi „několikaletého cyklu růstu“.

Generální ředitel společnosti Halliburton Jeff Miller se domnívá, že výdaje na vrtání a dokončovací práce v Severní Americe by měly v příštích dvou letech růst dvouciferným tempem, a pro letošní druhé pololetí odhaduje dvouciferný růst mezinárodních ropných aktivit ve srovnání s loňským obdobím.

„Poprvé po sedmi letech očekáváme souběžný růst na mezinárodních trzích i v Severní Americe,“ uvedl Miller na dnešním konferenčním hovoru k výsledkům a dodal, že společnost očekává návrat provozních marží na úroveň roku 2014 do roku 2023.
Analytik Barclays Dave Anderson píše, že „laťka, kterou měla společnost Halliburton překonat, byla vzhledem k nedávnému oslabení energetických akcií docela nízko“, a ponechává pro akcie rating Overweight.

Analytik CFRA Andrzej Tomczyk zvyšuje hodnocení akcií na Buy s odkazem na pravděpodobnost, že Halliburton může do konce roku zvýšit ceny, protože se zlepší poptávka.

Ale zatímco Vebs Vaishnav z Coker Palmer si myslí, že Halliburton má solidní důvody pro svůj optimismus pro rok 2023, „historie odvětví služeb pro ropná pole není silná, cykly mají začátky a konce“, a ponechává rating Sector Perform.
Konkurenční společnost Schlumberger (SLB +2,1 %) nedávno uvedla, že oživení světové ekonomiky vyvolá v energetickém průmyslu „výjimečný růstový cyklus“, který by měl vést k vyšším maržím.