Tyto 3 akcie by mohly vyskočit o více než 60 %.

Když už jsme si mysleli, že COVID začíná slábnout, přišla varianta Delta. Jedná se o obávanou vlnu odolnou vůči vakcínám, která ekonomiky opět uzavře? Zatím to tak alespoň nevypadá – tato varianta sice prokázala schopnost nakazit i plně očkované osoby, ale vakcíny zároveň prokázaly účinnost v prevenci závažných onemocnění, a to i u varianty Delta.

Sledujeme tedy nárůst případů, ale pokles závažných hospitalizací. S ohledem na údaje z Mayo Clinic je v USA plně očkováno více než 48 % populace; varianta Delta nás tedy může zpomalit, ale nezastaví vše.

To je názor Jana Hatziuse, hlavního ekonoma společnosti Goldman Sachs. V nové výzkumné zprávě Hatzius dospěl k závěru: „Myslíme si, že krátkodobý ekonomický dopad obnovení viru v USA by byl mírný“.

Na podporu svého optimistického postoje Hatzius uvádí několik faktorů. Důležitým z nich je rozšířené očkování, zejména mezi zranitelnějšími staršími lidmi, které působí proti dalším restriktivním opatřením. A pokud se podíváme na celkovou aktivitu spotřebitelů – a na reakci široké veřejnosti na současnou situaci – Hatzius uvádí: „Měřítka spotřebitelské aktivity ve Velké Británii, jako jsou výdaje a mobilita, se v posledních několika týdnech snížila jen mírně a průzkumy naznačují, že američtí spotřebitelé se významněji nevyhýbají rizikovějším aktivitám. Vysokofrekvenční ukazatele spotřebitelských výdajů a rezervací v restauracích v USA reagovaly na nové případy viróz a úmrtí na úrovni okresů a měst jen velmi málo.“

Na pozadí Hatziusových komentářů akcioví analytici z Goldman Sachs prověřili trh a našli 3 nově IPO akcie, které v současném „delta“ prostředí přinesou solidní výnosy – řádově 60 % a více. Pomocí platformy TipRanks jsme se podívali na podrobnosti o těchto jménech, abychom zjistili, co přitáhlo pozornost týmu analytiků Goldman tak brzy po vstupu na veřejné trhy. Vypadá to, že analytici GS nejsou jediní, kdo si všímá potenciálu těchto nových hráčů; všichni jsou hodnoceni jako Strong Buys a podle analytiků nabízejí velký růst. Pojďme se do toho ponořit.

Ambrx Biopharma (AMAM)

První akcie na našem seznamu patří biofarmaceutické společnosti Ambrx, která se nachází v klinické fázi vývoje. Tato společnost působí na špičce imunitní onkologie, v oblasti objevování a vývoje precizních biologických léčiv, zejména těch, která jsou určena k integraci syntetických aminokyselin do bílkovin živých buněk – opravují defektní bílkoviny a vedou k vyléčení cíleného onemocnění.

Společnost Ambrx má ve své výzkumné řadě sedm programů, většina z nich je v preklinických stádiích – ale probíhají klinické studie. Hlavním kandidátem, který v současné době zařazuje pacienty do otevřené studie účinnosti se zvýšenou dávkou, je ARX788, ADC proti HER2. Klinické studie tohoto kandidáta na léčivo se zaměřují na účinnost proti solidním nádorům, včetně karcinomu prsu a žaludku/GEJ. Přípravek ARX788 získal od úřadu FDA označení Fast Track pro použití proti HER2+ metastatickému karcinomu prsu a označení Orphan Drug pro studii rakoviny žaludku.

Druhý kandidátský produkt v klinické fázi, ARX517, je potenciální léčbou rakoviny prostaty. Přípravek ARX517 je navržen tak, aby cílil na prostatický specifický membránový antigen na buňkách rakoviny prostaty, což je klíčový klinický biomarker onemocnění, který je nadměrně exprimován u metastazujícího karcinomu prostaty a některých dalších solidních nádorů. V dubnu byla zahájena studie fáze 1.

Společnost Ambrx provedla 18. června IPO a vstoupila na newyorskou burzu s počáteční cenou 18 USD za akcii – a 7 miliony amerických depozitních akcií (každá v hodnotě 7 kmenových akcií), které byly dány do prodeje. Společnost při nabídce získala 126 milionů dolarů, ačkoli akcie první den obchodování uzavřely na 17 dolarech. Od té doby akcie získaly na hodnotě a společnost se může pochlubit tržním podílem ve výši 736 milionů dolarů.

Graig Suvannavejh ze společnosti Goldman napsal úvodní recenzi této akcie a poznamenává, že ARX788 není kandidátem na první lék ve své třídě – existují dva další anti-HER2 ADC, které již získaly schválení. Suvannavejh však vidí příslib v prvních údajích, které ukazují, že ARX788 se může od těchto léků odlišit.

Při pohledu do budoucna analytik píše: „V příštích 12-18 měsících očekáváme řadu aktualizací o programech AMAM, ale především se zaměřujeme na špičková data fáze 2/3 ‚788 u BrCa ve 2H22, která jsou nejen (1) klíčovou událostí pro snížení rizika pro aktivum (a akcie), ale (2) důležitým důkazem konceptu pro základní technologii AMAM a (3) potenciální validací celkového přístupu společnosti.“

V souladu s těmito komentáři Suvannavejh hodnotí akcie jako „Buy“ a jeho cílová cena 53 USD znamená silný potenciál růstu o 171 %.

Tato nová akcie biofarmacie má od konsenzu analytiků hodnocení Strong Buy (silná koupě), které je založeno na 3 dosavadních pozitivních hodnoceních. Cena akcií je 19,56 USD a jejich průměrná cílová cena 39,50 USD naznačuje prostor pro růst o 101 % v nadcházejícím roce.

Lyell Immunopharma (LYEL)

Další společnost, Lyell, rovněž působí v oblasti inmunoonkologie. Společnost Lyell se zaměřuje na T-buňky; pracuje na technologii přeprogramování T-buněk s cílem vyvinout léčebné postupy pro pacienty s rakovinou solidních nádorů. Společnost pracuje s novými technologickými platformami, aby navrhla a vytvořila řadu léčebných postupů, včetně chimérických antigenních receptorů (CAR), lymfocytů infiltrujících nádor (TIL) a T-buněčných receptorů (TCR).

Společnost Lyell hledá alternativu k současným adoptivním buněčným terapiím (ACT) pro rakovinu solidních nádorů, protože tyto terapie většinou prokázaly jen omezenou účinnost – a solidní nádory představují přibližně 90 % všech nádorových onemocnění. Lyellův přístup se snaží překonat vyčerpání T-buněk a podpořit trvalou kmenovost. Společnost využívá své platformy Gen-R a Epi-R v tandemu k vývoji multimodální řady. Tato řada v současné době zahrnuje 3 kandidáty na léčiva, kteří jsou všichni v předklinických stádiích vývoje.

Pro usnadnění výzkumného programu otevřela společnost Lyell letos v březnu nové výrobní centrum ve státě Washington. Toto centrum, které stálo 65 milionů dolarů, je stavba o rozloze 70 000 čtverečních stop s moderními laboratořemi a vybavením pro výrobu buněčné terapie. Bude poskytovat infrastrukturní podporu pro nadcházející klinické zkoušky společnosti.

Krok důležitý pro investory: společnost Lyell uskutečnila 17. června IPO, kdy byly její akcie uvedeny na burzu NASDAQ s počáteční cenou 17 USD za akcii. Společnost nabídla k prodeji 25 milionů kmenových akcií a cena v úvodní den uzavřela na 16,89 USD, přičemž hrubý výnos přesáhl 420 milionů USD. Akcie byly v prvních týdnech volatilní a v současné době se obchodují v rozmezí 2 centů od závěrečné ceny prvního dne.

Salveen Richterová, pětihvězdičková analytička společnosti GS, upozorňuje na vysoce spekulativní povahu Lyellu, ale rychle nastiňuje, jak na ni zapůsobil potenciál, který se nabízí v přípravě, a píše: „Jsme povzbuzeni dosud zjištěnými preklinickými údaji a zkušeným manažerským týmem a konstatujeme, že v příštím roce vstoupí na kliniku s prvními údaji u člověka několik programů, včetně: LYL797, ROR-1 CAR T, který bude zpočátku hodnocen u nemalobuněčného karcinomu plic (NSCLC) a trojnásobně negativního karcinomu prsu (TNBC) a u něhož jsme zaznamenali brzký důkaz koncepce (IND v 1Q22; GSe vrcholné prodeje WW ~6 USD. 3 mld. USD); 2) TIL LYL845 u více typů solidních nádorů (IND ve 2H22; GSe vrcholné WW prodeje ~21,4 mld. USD); a 3) ve spolupráci s GSK očekáváme v 1H22 podání IND pro vylepšený kandidátský produkt NY-ESO-1 TCR u synoviálního sarkomu a dalších indikací solidních nádorů.“

Richterová dává akciím LYEL rating Buy a její cílová cena 30 USD naznačuje potenciál 77% růstu v příštích 12 měsících.

Opět se jedná o nově zveřejněnou biofarmaceutickou společnost s jednomyslným konsensem Strong Buy; společnost Lyell za krátkou dobu svého působení na trzích obdržela 4 pozitivní hodnocení. Akcie se v současné době obchodují za 16,91 USD s průměrnou cílovou cenou 25,50 USD, což znamená jednoletý růst o 51 %.

WalkMe (WKME)

Poslední akcií na našem seznamu je společnost, která se zaměřuje na high-tech jednorožce. WalkMe je společnost poskytující software jako službu (SaaS) s hodnotou 2,4 miliardy dolarů a sídlem v San Franciscu v Kalifornii. Produktem společnosti je platforma pro navádění a zapojení, která má uživatelům poskytovat pokyny přímo v softwaru – a vést je k požadovaným činnostem a výsledkům. Platforma WalkMe se používá v celé řadě průmyslových odvětví s cílem zlepšit prodej a konverzi, snížit náklady na centra podpory, zvýšit uživatelskou zkušenost a zvýšit produktivitu zaměstnanců. Platforma využívá umělou inteligenci k vytvoření uživatelského prostředí na míru, a to bez použití stahování nebo zásuvných modulů.

V současné době se WalkMe může pochlubit více než 3000 zákazníky, včetně 31 % společností z žebříčku Fortune 500. Platforma se používá ve více než 40 zemích a pomohla již více než 35 milionům koncových uživatelů.

Stejně jako ostatní akcie na tomto seznamu vstoupila společnost WalkMe na burzu již v červnu, kdy 16. června uvedla na burzu NASDAQ ticker WKME. Počáteční cena byla stanovena na 31 USD za akcii, přičemž k dispozici bylo 9,25 milionu kmenových akcií. Cílem společnosti bylo získat více než 280 milionů dolarů, což se podařilo a IPO bylo uzavřeno 18. června poté, co přineslo celkem 287 milionů dolarů nového kapitálu.

Analytik Christopher Merwin ve své zprávě o zahájení pokrytí společnosti Goldman o dalším směřování společnosti WalkMe říká: „WalkMe nabízí zákazníkům platformu pro digitální adopci, řešení, které pomáhá podnikům maximalizovat návratnost investic do jejich softwaru tím, že usnadňuje používání webových stránek a interních aplikací SaaS….. Domníváme se, že odlišnost společnosti WalkMe spočívá v rozšiřitelnosti platformy na jakýkoli typ aplikace a v nesčetných případech použití, které lze vyvinout prostřednictvím její platformy bez kódu. V době, kdy podniky urychlují úsilí o digitální transformaci, bude podle nás Digital Adoption rozhodující pro maximalizaci návratnosti těchto investic. Rovněž se domníváme, že společnost WalkMe podniká kroky k efektivnímu postupu na trhu, a tím zlepšuje efektivitu prodeje podniku…“

Merwin stanovuje cílovou cenu akcií na 47 USD, což znamená nárůst o 62 % v příštím roce – a podporuje jeho rating Buy.

Technologičtí jednorožci obvykle vzbuzují velkou pozornost a WalkMe není výjimkou. Společnost za první týdny na trhu získala nových méně než 9 analytických hodnocení – a všechna jsou pozitivní a podporují konsenzuální hodnocení Strong Buy. Akcie jsou oceněny na 29,06 USD; jejich průměrná cílová hodnota 40 USD naznačuje 37% potenciál růstu za jeden rok.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ