Zajímáte se o kryptoměnu, ale obáváte se její extrémní volatility? Podívejte se tedy na tyto společnosti

Před dvěma měsíci jsem navrhl, že Bitcoin (CRYPTO:BTC) se vyplatí koupit, pokud jste připraveni na nepříjemnou volatilitu. Dnes je tato přední kryptoměna o 23 % levnější a stále mi připadá jako rozumná investice, s obvyklými připomínkami, že je třeba couvat velmi pomalu a být vždy připraven na větší volatilitu.

Možná ještě nejste zcela připraveni se do Bitcoinu vrhnout. Přesto se o trh s kryptoměnami zajímáte a jste dostatečně zvědaví na to, abyste se do těchto vod ponořili prostřednictvím tradičnějších investičních nástrojů. Zde je několik vysoce kvalitních akcií s významnou vazbou na Bitcoin.

Společnost Coinbase: Přímá sázka na kryptoměny (ale ne zrovna na Bitcoin)

Nákup akcií společnosti Coinbase Global (NASDAQ:COIN) je právě tou nejpřímější sázkou na trh s kryptoměnami, kterou můžete učinit, aniž byste přímo vlastnili Bitcoin a další přední digitální měny. A tento přední hráč mezi americkými kryptoburzami má některé jedinečné vlastnosti, které z něj dělají mnohem bezpečnější investici než do jakékoli jednotlivé kryptoměny na současném trhu.

Nevkládáte všechna svá digitální vejce do jednoho košíku. Představme si, že se objeví nějaká neznámá nebo dosud nevynalezená kryptoměna, která umí všechno, co Bitcoin, ale lépe. Výhoda první mince by se mohla rychle rozplynout a majitelé Bitcoinu by byli zklamaní. Vsadil bych ale pěkný peníz na to, že nový top dog se bude obchodovat na platformě Coinbase, čímž udrží kryptoměnovou burzu šťastnou a zdravou, zatímco se kolem ní bude vyvíjet trh s kryptoměnami.

Akcie Coinbase jsou proto dobrým způsobem, jak začít v kryptoměnovém sektoru, aniž byste si mezi různými digitálními tokeny vybírali dlouhodobé vítěze. Dokud bude širší trh s kryptoměnami směřovat vzhůru (na cestě se propracovává přes pomalé záplaty a děsivé poklesy, ale vždy se zase vrátí na správnou cestu), měly by vám tyto akcie dobře sloužit.

Ke všemu jsou akcie Coinbase téměř 50 % pod svým historickým maximem ze 14. dubna, prvního dne obchodování s touto akcií. Je pravda, že akcie se zrovna neválí ve výprodeji na Wall Street – obchodují se za 98násobek klouzavého zisku a 16násobek tržeb – ale i tak je to silný diskont oproti opojnému debutu na trhu.

Tesla: velký kupec bitcoinů

Elektromobilový gigant Tesla (NASDAQ:TSLA) má za sebou pohnutou historii s bitcoiny. Za poslední rok společnost utratila za tuto přední kryptoměnu 1,5 miliardy dolarů a Tesla ji dříve přijímala jako platbu za nový vůz. Nyní generální ředitel Elon Musk tuto možnost platby pozastavil, dokud těžaři Bitcoinu neprokáží, že při svém provozu využívají alespoň 50 % obnovitelné energie. To by pravděpodobně otevřelo dveře i dalším peněžním investicím.

Nyní je 1,5 miliardy dolarů pořádný balík peněz; investice společnosti Tesla je jednou z největších hotovostních sázek na Bitcoin. Ale v kontextu masivního působení společnosti Tesla na trhu jsou to drobné. Kryptoměna představuje zhruba 0,2 % současné tržní kapitalizace společnosti Tesla nebo 7 % peněžních ekvivalentů společnosti.

Poměrně malý rozsah Muskovy reálné investice do Bitcoinu omezuje jak potenciální výnosy, tak rizika poklesu. To je pro mě dostatečně dobré. Tesla je jedním z největších podílů v mém portfoliu a v dlouhodobém horizontu od této akcie očekávám velké věci. Expozice vůči Bitcoinu je jen zajímavou vráskou v širším obrazu automobilky. Medvědi však stlačili cenu akcií Tesly téměř 30 % pod lednová historická maxima, takže to vypadá jako slušný vstupní bod pro nové investory.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ