Americké akcie posílily v čele s technologickými podniky. Smazaly tak část pondělního propadu, za kterým stály obavy investorů z eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Tyto obavy polevily, protože obě strany daly najevo ochotu pokračovat v jednáních.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,82 procenta a obchodování uzavřel na 25.532,05 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,80 procenta na 2834,41 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite vzrostl o 1,14 procenta na 7734,49 bodu. V pondělí indexy Dow Jones a S&P 500 klesly o zhruba 2,4 procenta a Nasdaq se propadl dokonce o 3,4 procenta.

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že obchodní rozhovory mezi Spojenými státy a Čínou se nezhroutily a dosažení dohody je stále možné. Nynější obchodní spory mezi oběma zeměmi, největšími ekonomikami světa, označil za „malé hašteření“.

Peking v pondělí oznámil, že od června uvalí dodatečná cla na americké zboží, jehož roční dovoz do Číny dosahuje 60 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Tento krok je reakcí na obchodní opatření Washingtonu namířená proti Číně.

Na devizovém trhu euro vůči americkému dolaru mírně oslabovalo. Reagovalo tak na prohlášení italského vicepremiéra Mattea Salviniho, že Itálie je v rámci snahy o snížení nezaměstnanosti připravena porušit rozpočtová pravidla Evropské unie. Kolem 22:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela 0,1 procenta na 1,1210 USD.

Britská libra sestoupila na nové dvoutýdenní minimum, údaje o růstu mezd v Británii totiž zaostaly za očekáváním. Britskou měnu tlačí dolů rovněž obavy ohledně plánovaného odchodu země z EU. Kolem 22:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,4 procenta na 1,2905 USD.