Americký dolar mírně oslabuje vůči japonskému jenu. Hlavním důvodem je trvající obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou a rovněž nečekaný pokles výrobních cen v USA. Kvůli nejistotě kolem brexitu pak citelně klesá britská libra, a to vůči euru i dolaru.

Kolem 18:35 SELČ ztrácel dolar k japonskému jenu méně než desetinu procenta na 107,13 JPY. Jednotná evropská měna pak vůči dolaru odepisovala skoro 0,2 procenta na 1,0952 USD. Libra k dolaru ztrácela asi 0,7 procenta na 1,2204 USD. Euro si vůči libře připisovalo asi půl procenta na 0,8965 GBP.

Na čtvrtek je mezi USA a Čínou plánováno obnovení obchodních rozhovorů na nejvyšší úrovni. Uzavření obchodní dohody ale podle amerického prezidenta Donalda Trumpa není teď pravděpodobné.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, včera kolem 18:35 SELČ přidával zhruba 0,2 procenta na 99,16 bodu.

Výrobní ceny v USA v září nečekaně klesly, a to o 0,3 procenta. Meziroční vzestup tím polevil na 1,4 procenta, což je nejméně za poslední tři roky. Centrální banka (Fed) by podle analytiků mohla reagovat tím, že tento měsíc opět sníží úrokové sazby.

Britská libra k euru oslabila na měsíční minimum. Investoři se obávají, že rozhovory Británie a EU nepovedou k dohodě.