Tyto akcie nejsou aktuálně jen velmi levné, ale mají také dobrou vnitřní hodnotu.
Říká se, že příliv zvedá všechny lodě. Samozřejmě platí i opak. Jak medvědí trh stále více a více zuří, stahuje dolů jak špatné, tak ovšem i dobré akcie. Pozitivní stránkou je samozřejmě to, že otřesy na trhu dávají investorům šanci získat akcie těch dobrých společností s velkou slevou. Dnes se tedy podíváme na 2 z akcií s cenou pod 20 amerických dolarů, které je vhodné koupit a držet za účelem dlouhodobého zisku.
Obě z těchto akcií se obchodují hluboko pod svým 52týdenním maximem a investorům s dlouhým časovým horizontem, kteří nakoupí nyní, by mohly poskytnout nadstandardní výnosy.
Na první pohled se společnost Palantir Technologies (NYSE:PLTR), která se zabývá analýzou velkých objemů dat, pravděpodobně jeví jako akcie, které je třeba se vyhnout. Akcie se propadly o 71 % ze svého 52týdenního maxima, kterého dosáhly téměř před rokem.
V květnu firma zveřejnila slabý zisk za první čtvrtletí a neuspokojivý výhled na druhé čtvrtletí. Krátce poté se akcie PLTR dostaly na historické minimum 6,44 USD. V létě se akcie dokázaly zotavit a posílily až o 80 %. Po zveřejnění zprávy společnosti za druhé čtvrtletí se však akcie opět propadly. Zatímco zisk byl v souladu s odhady a tržby mírně předčily očekávání, výhled společnosti opět zklamal Wall Street.
Palantir je dlouhodobě velmi populárním titulem mezi retailovými investory.

Investoři by si měli uvědomit, že Palantir je stále mladou akcií, která vstoupila na burzu v září 2020. Důležitější je, že společnost poskytuje analytické služby pro obranný sektor, což poskytuje lukrativní prostor pro růst. Čím více velkých zakázek Palantir získá, tím více se v tomto rozvíjejícím se odvětví etabluje. V určitém okamžiku se to promítne do rychlého růstu, kvůli němuž se PLTR vyplatí vsadit již nyní.
Akcie společnosti Nokia (NYSE:NOK) klesly o 28 % ze svého 52týdenního maxima, kterého dosáhly koncem loňského roku. A co hůř, akcie se za posledních pět let nikam neposunuly. Finská telekomunikační společnost je však uprostřed obratu a měla by být důležitým hráčem při přechodu světa na 5G.
Pekka Lundmark převzal funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti v roce 2020 a slíbil, že udělá „vše, co bude třeba, aby se stal lídrem v oblasti 5G“. V posledních letech Spojené státy přistoupily k zákazu působení čínských technologických firem, především společnosti Huawei, v oblasti 5G z důvodu obav o národní bezpečnost. To otevřelo dveře společnosti Nokia a dalším severským konkurentům, včetně společnosti Ericsson (NASDAQ:ERIC).

Pod vedením Lundmarka začala Nokia napravovat svou situaci. V červenci společnost uvedla, že je na dobré cestě splnit horní hranici své celoroční prognózy tržeb ve výši 24,7 miliardy eur.
Akcie mají mírný dividendový výnos 0,9 %. To sice žádnému investorovi do výnosů nevyrazí dech, ale každá maličkost se počítá, zvláště v dnešní době.