Investoři se obávají, že se zákazníci odvracejí od drahého fitness vybavení.
Jednou z akcií, která se v poslední době netěší velké oblibě, je Peloton (NASDAQ:PTON). Akcie této společnosti zabývající se domácím fitness klesly za poslední rok o téměř 90 % a za poslední měsíc o 33 %. To pomáhá dát včerejšímu poklesu akcií PTON o 6 % perspektivu.
Pro mnoho akcií spotřebitelských společností to byl těžký rok. Vzhledem ke zpřísnění finančních podmínek mnozí očekávají, že zlaté období, které jsme zažili po pandemii, by se mohlo blížit ke konci. Slabé výsledky společností Target (NYSE:TGT) a Walmart (NYSE:WMT) z minulého týdne ještě více posílily obavy, že období po pandemii je možná u konce.

Konkrétně u diskrétních položek vyšší třídy, kterými se Walmart a Target zásobily, se poptávka neprojevila. U prémiových výrobků, jako jsou ty, které prodává Peloton, to investorům neposkytuje příliš pozitivní vyhlídky.
Pojďme se podívat na to, proč jsou tyto obavy příčinou tak velké reakce.
Mnozí investoři považují strašení maloobchodu z minulého týdne za bod obratu pro akcie citlivé na spotřebitele. Společnosti jako Walmart a Target patří k nejsilnějším velkokapitálovým blue-chipům na trhu. Když se jejich marže sníží, investoři zpozorní.
Pro společnost Peloton by tento tlak na marže mohl být ještě větším problémem. Je to proto, že nabídka společnosti Peloton je obecně vnímána spíše jako příjemný luxus než jako nezbytnost. Prodejce špičkového fitness vybavení není zrovna místem, kam by lidé chtěli investovat. Vzhledem k tomu, že posilovny opět zaznamenávají solidní nárůst, je návrat k normálu pro investory do akcií PTON dalším protivětrem.
Tyto katalyzátory pravděpodobně ještě nějakou dobu přetrvají. Od této chvíle může být pro Peloton obtížné investovat, nebo dokonce obchodovat. V určitém okamžiku se každá akcie stane příliš levnou na to, aby ji bylo možné ignorovat. Trh si však zjevně myslí, že Peloton může mít ještě prostor k poklesu.