Akcie v Asii a futures na americké akcie v úterý klesly, když investoři hodnotili, zda nové čínské stimuly mohou pomoci čelit dopadu výluk na ekonomiku a výprodeji internetových akcií.
Indikátor asijských akcií MSCI Inc. klesl, protože Hongkong ustoupil poté, co vláda uvedla, že pravděpodobně nezruší hotelovou karanténu dříve než v červenci. Čínské akcie klesly, protože investiční banky snížily své prognózy růstu.
Futures na index Nasdaq 100 se vyvíjely hůře poté, co vlastník Snapchat, společnost Snap Inc. varovala před zhoršujícím se makroekonomickým vývojem a uvedla, že pravděpodobně nesplní odhady tržeb a zisku za druhé čtvrtletí, což potrestalo akcie sociálních médií v průběhu odpoledního obchodování. Dolar se posunul výše, zatímco státní dluhopisy byly stabilní.

Obchodníci se otřepali z nejnovějších opatření Číny na podporu slábnoucího růstu. Společnosti UBS Group AG a JPMorgan Chase & Co. snížily své prognózy letošního hospodářského růstu země.
Akcie byly volatilní, protože investoři posuzují výhled měnové politiky, inflace a dopad přísné politiky Covid na čínskou ekonomiku. Zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému, na kterém byly stanoveny úrokové sazby, tento týden poskytne trhům informace o tom, jakým směrem se bude americká centrální banka ubírat při zpřísňování úrokových sazeb.
„To je velké riziko, že Fed nepochopí signály z velké ekonomiky a bude pokračovat v pochodu s velmi agresivním programem zpřísňování,“ řekla v televizi Bloomberg Margaret Patelová, senior portfolio manažerka společnosti Allspring Global Investments. „Ale pokud se podívají na reálný svět tam venku, uvidí, že je čas udělat velkou pauzu a v tu chvíli vyhodnotíme trh a možná se pokusíme najít cestu, jak z toho ven bez recese.“
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová svým výhledovým harmonogramem dvou zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu popudila své kolegy, kteří si chtějí nechat otevřenou možnost rychlejšího postupu.

Prezidentka Fedu v Kansas City Esther Georgeová uvedla, že očekává, že centrální banka zvýší úrokové sazby na 2 % do srpna, přičemž další postup zpřísňování se bude řídit tím, jak se ochladí prudce rostoucí inflace.
Zde je několik klíčových událostí, které je třeba tento týden sledovat:
Globální PMI v eurozóně S&P – úterý. Prodeje nových domů v USA, S&P Global PMIs – úterý. Rozhodnutí o úrokových sazbách Reserve Bank of New Zealand – středa. Zápis z jednání FOMC – středa. ECB zveřejní svůj přezkum finanční stability – středa. Rozhodnutí o úrokových sazbách Bank of Korea – čtvrtek. HDP USA, počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti – čtvrtek.
Některé hlavní pohyby na trzích:
Akcie
Futures na index S&P 500 v Tokiu klesly o 0,9 %. V pondělí index S&P 500 vzrostl o 1,9 %. Futures na Nasdaq 100 klesly o 1,6 %. Nasdaq 100 v pondělí vzrostl o 1,7 %. Index Topix klesl o 0,7 %. Australský index S&P/ASX 200 se příliš nezměnil. Index Kospi klesl o 1,1 %. Index Hang Seng klesl o 1,6 %. Šanghajský index Composite klesl o 1,3 %. Futures na index Euro Stoxx 50 klesly o 0,5 %.

Měny
Bloomberg Dollar Spot Index vzrostl o 0,1 %. Japonský jen byl na úrovni 127,60 za dolar, což představuje nárůst o 0,2 %. Zámořský jüan byl na úrovni 6,6739 za dolar, což představuje pokles o 0,2 %. Euro bylo na úrovni 1,0665 USD, což představuje pokles o 0,2 %.
Dluhopisy
Výnos desetiletých státních dluhopisů byl na úrovni 2,84 %. Výnos desetiletých australských dluhopisů byl na úrovni 3,34 %.
Komodity
Cena ropy West Texas Intermediate klesla o 0,6 % na 109,65 USD za barel. Zlato bylo na úrovni 1 855,83 USD za unci.