Futures na americké akcie vzrostly a akcie snížily své ztráty, což globálním trhům poskytlo určitý oddech od obav z hospodářského poklesu.
Asijsko-pacifický akciový index v úterý zkrátil pokles o zhruba 2 % na polovinu, k čemuž přispěl obrat v Číně. Kontrakty na indexy S&P 500, Nasdaq 100 a evropské kontrakty vzrostly, což naznačuje stabilnější náladu po pondělním propadu amerických akcií.
Nabídka útočiště pro státní dluhopisy se rozptýlila, což vedlo k růstu výnosů. Nejistota ohledně toho, jak dalece Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby, aby zastavil vysokou inflaci, nadále vrhá stín na dluhopisy.
Ropa klesla na zhruba 102 USD za barel, když Evropská unie přistoupila ke zmírnění některých navrhovaných sankcí na ruskou ropu kvůli válce na Ukrajině.

Dolarový ukazatel klesl, ale zůstal na dohled nejvyšší úrovně od roku 2020. V kryptoměnách přidal bitcoin asi 2 000 dolarů poté, co sklouzl pod 30 000 dolarů.
Záchvaty relativního křížového klidu měly v roce 2022 tendenci být krátkodobé. Růst brzdící čínské výluky Covid, globální vlna zpřísňování měnové politiky a válka na Ukrajině nadále vrhají stín na světovou ekonomiku. Fed ve zprávě varoval před zhoršujícími se podmínkami likvidity na klíčových finančních trzích.
„Prozatím se investoři musí připravit na pokračující volatilitu,“ napsala Solita Marcelliová, americká investiční ředitelka společnosti UBS Global Wealth Management. Dodala, že „sentiment je medvědí“, ale nekapituluje.
V posledních politických komentářích prezident atlantské centrální banky Fed Raphael Bostic uvedl, že je spíše pro pokračování zvyšování sazeb po půlbodových krocích než pro cokoli většího. Uvedl, že šance na zvýšení sazeb o 75 bazických bodů jsou nízké, ale dodal, že nic neshazuje ze stolu.

Investoři čekají na středeční zveřejnění dubnového indexu spotřebitelských cen v USA, aby posoudili, zda inflace dosahuje svého vrcholu.
Zde jsou klíčové události, které je třeba tento týden sledovat:
V úterý vystoupí prezidentka clevelandského Fedu Loretta Mesterová, prezident atlantského Fedu Raphael Bostic, prezident newyorského Fedu John Williams a guvernér Fedu Christopher Waller. Vystoupení prezidenta atlantského Fedu Raphaela Bostice, středa. Index spotřebitelských cen v USA, středa. Zpráva EIA o zásobách ropy, středa. Projev prezidentky Fedu San Francisco Mary Dalyové, čtvrtek. Index cen výrobců v USA, počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti, čtvrtek. Spotřebitelský sentiment Michiganské univerzity, pátek
Některé hlavní pohyby na trzích:
Akcie
Futures na index S&P 500 vzrostly v Londýně o 0,9 %. Index S&P 500 klesl o 3,2 %. Futures na index Nasdaq 100 vzrostly o 1,4 %. Nasdaq 100 klesl o 4 %. Japonský index Topix klesl o 0,9 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 1 %. Jihokorejský index Kospi klesl o 0,5 %. Čínský index Shanghai Composite vzrostl o 0,8 %. Hongkongský index Hang Seng byl nižší o 2,1 %. Futures na index Euro Stoxx 50 přidaly 1 %.

Měny
Bloomberg Dollar Spot Index klesl o 0,1 %. Euro vzrostlo o 0,1 % na 1,0574 USD. Japonský jen byl na úrovni 130,43 za dolar, což představuje pokles o 0,1 %. Zámořský jüan byl na úrovni 6,7221 za dolar, což představuje nárůst o 0,5 %.
Dluhopisy
Výnos desetiletých státních dluhopisů byl na úrovni 3,06 %, tedy o dva bazické body vyšší. Výnos desetiletých australských dluhopisů byl stabilní na úrovni 3,56 %.
Komodity
Cena ropy West Texas Intermediate byla 102,28 USD za barel, což představuje pokles o 0,8 %. Zlato bylo na úrovni 1 864,41 USD za unci, což představuje nárůst o 0,6 %.