Virgin Orbit na týden přerušuje provoz a propouští téměř všechny zaměstnance, protože hledá finanční prostředky
Společnost Virgin Orbit (VORB) propouští téměř všechny své zaměstnance a na týden přerušuje provoz, protože hledá záchranné lano pro financování, uvedli lidé obeznámení s touto záležitostí pro CNBC.
Akcie společnosti Virgin Orbit klesly v odpoledním obchodování o 33 % ze středeční závěrečné hodnoty 1,01 USD za akcii. Akcie postupně klesaly od svého debutu na úrovni téměř 10 USD za akcii v prosinci 2021.
Podle lidí, kteří byli na schůzce přítomni, vedení společnosti ve středu v 17:00 SELČ informovalo zaměstnance o situaci na poradě všech zaměstnanců. Dovolená je neplacená, ačkoli zaměstnanci si mohou proplatit dovolenou, přičemž v práci pokračuje jen malý tým. Společnost Virgin Orbit také posouvá výplaty o týden na pátek.
Podle lidí, kteří si přáli zůstat v anonymitě, aby mohli hovořit o interních záležitostech, vedení společnosti na poradě zaměstnancům sdělilo, že jejich cílem je poskytnout aktuální informace o situaci v oblasti dovolených a financování do příští středy nebo čtvrtka.
Mluvčí Virgin Orbit ve svém prohlášení pro CNBC potvrdil, že společnost zahajuje „provozní pauzu“. Virgin Orbit plánuje poskytnout „aktuální informace o dalším provozu v nadcházejících týdnech“, dodal mluvčí.
Společnost vyrábějící rakety vyvinula systém, který využívá upravené letadlo 747 k vysílání satelitů do vesmíru tím, že uprostřed letu vypustí raketu zpod křídla letadla. Při poslední misi společnosti však došlo k selhání uprostřed letu, kdy problém během startu způsobil, že raketa nedosáhla oběžné dráhy a zřítila se do oceánu.
„Naše vyšetřování je téměř u konce a naše další sériová raketa se zapracovanou potřebnou úpravou je v závěrečné fázi integrace a testování,“ uvedl mluvčí společnosti Virgin Orbit.
Když společnost Virgin Orbit začátkem listopadu oznámila výsledky za třetí čtvrtletí, uvedla, že na konci čtvrtletí měla v hotovosti 71,2 milionu dolarů. Vzhledem k tržbám ve výši 30,9 milionu dolarů vykázala společnost Virgin Orbit za toto období upravenou ztrátu EBITDA ve výši 42,9 milionu dolarů, protože nadále spalovala hotovost.

Od čtvrtého čtvrtletí společnost postupně přivádí finanční prostředky ve formě dluhu prostřednictvím investiční složky Virgin Group Richarda Bransona. V listopadu společnost získala 25 milionů dolarů v nezajištěných konvertibilních dluhopisech, v prosinci pak 20 milionů dolarů a v únoru 10 milionů dolarů v seniorních zajištěných konvertibilních dluhopisech. Dluhopisy dávají Bransonově mateřské společnosti „přednostní právo“ na aktiva společnosti Virgin Orbit.
Do středy společnost ještě neoznámila, kdy oznámí výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2022.
Začátkem tohoto týdne generální ředitel Virgin Orbit Dan Hart na poslední chvíli zrušil plánované vystoupení v panelu během konference o vesmírném průmyslu ve Washingtonu, která byla naplánována na úterý.
Akcie společnosti Snap prudce rostly na základě zprávy, že Biden může zakázat TikTok
Akcie společností Snap (SNAP) a Meta Platforms (META) působících v oblasti sociálních médií ve středu v průběhu odpoledního obchodování vyskočily poté, co se objevila zpráva, že Bidenova administrativa zvažuje zákaz TikToku v USA, pokud čínský technologický gigant ByteDance neprodá svůj podíl.
Akcie Snap vzrostly o téměř 7 %, zatímco akcie Meta vzrostly o více než 2 % poté, co deník The Wall Street Journal informoval, že TikTok čelí možnému zákazu v USA, pokud ByteDance nevyhoví návrhu Bidenovy administrativy.
Jak Snap, tak Meta čelí tvrdé konkurenci v boji o pozornost uživatelů ze strany TikToku a představily své vlastní produkty pro krátká videa, aby mu konkurovaly. Podle průzkumu společnosti Insider Intelligence se předpokládá, že v roce 2023 stráví dospělí obyvatelé USA na TikToku v průměru 55,8 minuty denně, zatímco na Snapchatu 30,8 minuty, na Instagramu vlastněném Metou 30,6 minuty a na Facebooku vlastněném Metou 30,2 minuty.
Minulý týden Bílý dům vyjádřil podporu nedávnému senátnímu návrhu zákona, který by Bidenově administrativě poskytl možnost zakázat TikTok v USA.

Američtí zákonodárci vyjádřili obavy, že TikTok představuje díky svému čínskému vlastnictví potenciální hrozbu pro národní bezpečnost, přičemž americký senátor Mark Warner, D-Va., nedávno prohlásil, že „toto soupeření s Čínou o to, kdo ovládne technologické domény, je skutečně místem, kde leží spojnice národní bezpečnosti do budoucna“.
Společnost ByteDance se proti těmto obviněním ohradila a ve středečním prohlášení uvedla: „Pokud je cílem ochrana národní bezpečnosti, odprodej tento problém neřeší: změna vlastnictví by nezavedla žádná nová omezení toku dat nebo přístupu k nim.“
Prohlášení argumentovalo: „Nejlepší způsob, jak řešit obavy o národní bezpečnost, je transparentní ochrana dat a systémů amerických uživatelů na bázi USA s důkladným monitorováním, prověřováním a ověřováním třetími stranami, které již provádíme.“
Pokud vás zajímá hlubší pohled a chcete pomoci chytře analyzovat dostupné příležitosti na trhu, naši poradci jsou vám k dispozici. Vyplňte formulář, je to snadné.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky