Podle lidí obeznámených s touto záležitostí zvažuje směnárenská společnost Al Ansari Exchange primární veřejnou nabídku akcií na začátku příštího roku, což je známkou toho, že společnosti pokračují v plánech na vstup na burzu navzdory nedávnému poklesu zájmu investorů.
Společnost se sídlem ve Spojených arabských emirátech vedla první rozhovory s potenciálními poradci o vstupu na burzu v Dubaji, ke kterému by mohlo dojít v prvním čtvrtletí roku 2023, uvedli tito lidé a požádali, aby nebyli jmenováni, protože informace nejsou veřejné. Dodali, že podrobnosti jsou předběžné a mohou se změnit.
„Al Ansari již nějakou dobu vyhodnocuje myšlenku vstupu na burzu, nicméně žádné konečné rozhodnutí zatím nepadlo,“ uvedl generální ředitel Rashed Al Ansari v odpovědi na žádost o komentář. Společnost bude sledovat trh a „podle toho učiní oznámení“, dodal.
Region Perského zálivu byl v první polovině roku převážně vynikajícím trhem pro IPO, a to i přes několik nevýrazných obchodních debutů v posledních měsících. Vysoké ceny ropy přispěly k prudkému nárůstu prodeje akcií a významnému přílivu kapitálu, což je v ostrém kontrastu s většinou ostatních světových trhů, na nichž se uvádění akcií na burzu zpomalilo v důsledku prudce rostoucí inflace a obav z možné hospodářské recese.
Nyní se může stát, že celosvětový útlum dožene trhy v Perském zálivu a sníží chuť investorů. Hlavní akciové indexy v regionu, které na začátku roku patřily k nejúspěšnějším na světě, se od té doby vzdaly mnoha svých zisků. Poslední dvě dubajské burzy – provozovatel supermarketů Union Coop a realitní společnost Tecom Group – se při svém debutu propadly.
Směnárna Al Ansari byla založena téměř před 60 lety a v současné době má ve Spojených arabských emirátech více než 200 poboček, což z ní činí jednu z největších směnárenských společností v zemi. Kromě směnárenských služeb nabízí podle svých internetových stránek také převody peněz, služby pro výplatu domácích pracovníků a spořicí programy.