Největší čínská livestreamingová platforma, společnost DouYu International Holdings vstoupí ve středu 17. 7. 2019 na burzu NYSE. Společnost bude upisovat 67.4 milionů ks akcií s cenovým rozpětím od $11.50 – $14.00, což by tuto společnost ohodnotilo na 859.2 milionů dolarů. Pokud se jí to podaří, zařadí se mezi největší čínská IPO letošního roku. Za emisí stojí Bank of America Merrill Lynch, JPMorgan a Morgan Stanley a akcie bychom měli následně najít pod symbolem „DOYU“.

Čínský start-up provozuje livestreamingovou platformu stejného jména, která se zaměřuje na videohry a esports. Je podporován obřím společností Tencent, který do ní v loňském roce investoval 632 milionů dolarů.

Rychlý růst odvětví živého přenosu dat způsobil, že čínské technologické těžké váhy jako Tencent, Alibaba Group Holding a Baidu Inc, že otevírají své peněženky a podporují nové firmy v naději, že mohou posílit stávající služby v oblasti elektronického obchodu, sociálních sítí a her.

Podle prospektu byl DouYu ve čtvrtém čtvrtletí 2018 největší čínskou mobilní platformou pro streaming v přepočtu na měsíční aktivní uživatele na mobilních i osobních počítačích, kteří na platformě strávili v průměru 54 minut denně. V 1. čtvrtletí 2019 měla 159,2 milionu MAU (Monthly Active Unique Streamers), což představuje meziroční nárůst o 25,7%.

DouYu je však v současné době ztrátovým podnikem, v loňském roce vykázal čistou ztrátu ve výši 127,4 milionu dolarů, což je více než 91,33 milionu dolarů vykázaných v předchozím roce. To všechno i navzdory růstu tržeb o 94% na 531,5 milionu dolarů.

Společnost výrazně zvýšila své prodejní a marketingové náklady, které v roce 2018 vyskočily o 73 procent, a také výdaje na výzkum a vývoj, které vzrostly o 55 procent.

Převážná většina příjmů společnosti DouYu (celkem 86,1%) pochází z prodeje virtuálních dárků, zatímco zbytek je kombinací inzerce a podílu příjmů od vývojářů a vydavatelů.

DouYu má exkluzivní práva na streaming na 29 hlavních turnajů v Číně, včetně League of Legends, Battlegrounds a DOTA2.