Společnost Vir Biotechnology plánuje vstoupit na burzu NASDAQ ve pátek 11. 10. 2019 s upisovací cenou v rozmezí $20 – $22. K dispozici bude 7 100 000 ks akcií pod symbolem „VIR“. Manažeři emise jsou: J.P. Morgan, Goldman Sachs, Cowen a Barclays.

Vir Biotechnology je farmaceutický developer, který se zaměřuje na léčiva ve skupině hepatitid a další onemocnění imunitního systému.

VIR plánuje prodat 7,1 milionu kmenových akcií za mediánovou cenu 21,00 USD za akcii s hrubým výnosem přibližně 150,0 milionu USD, bez prodeje obvyklých upisovacích opcí.

Za předpokladu úspěšného IPO ve středu navrhovaného cenového rozpětí by se hodnota podniku v IPO pohybuje přibližně na 1,9 miliardy USD.

S výjimkou účinků upisovatelských opcí a akcií priváte capital nebo akcií s omezeným přístupem, pokud existují, bude poměr float k nesplaceným akciím přibližně 6,53%.

Podle posledního podání form S-1 regulační autoritě společnosti plánuje použití čistých výnosů plus existující hotovosti následovně:

  • přibližně 45 milionů USD na dokončení probíhající klinické zkoušky VIR-2218 fáze 1/2 a potřeb výroby souvisejících s financováním
  • přibližně 30 milionů USD na podporu VIR-3434 prostřednictvím plánovaného klinického hodnocení fáze 1
  • přibližně 75 milionů USD na podporu VIR-2482 prostřednictvím probíhající fáze 1/2 klinického hodnocení, jakož i přípravy na potenciální registrační klinické hodnocení
  • a zbytek bude financovat případnou budoucí kombinaci nebo jiná klinická hodnocení a předklinické programy a pro pracovní kapitál a jiné obecné podnikové účely

VIR je další biofarmaceutická společnost, která má slibné portfolio a v IPO hledá mimořádně vysoké ocenění.

Hlavní kandidáti firmy na léčbu hepatitidy B a prevenci chřipky A budou vyžadovat, aby většina stávajících zdrojů a zdrojů z IPO byla vyčleněna právě na tyto preparáty. Předběžné údaje o léčivu proti hepatitidě typu B prokázaly „podstatné snížení HBsAg u pacientů v dávkách od 20 mg do 200 mg.“

Management společnosti očekává, že tyto předběžné výsledky testu budou v první polovině roku 2020. Společnost rovněž předpokládá, že první údaje o prvním testu prevence chřipky A budou k dispozici ve 2H 2020 a pro druhou sezónu v 1H 2021.

Tržní příležitosti pro tyto farmaka jsou velké a rostoucí, ale mezi významnými farmaceutickými firmami existuje silná konkurence mezi vývojovými týmy a nově testovanými farmaky proti hepatitidě typu B. VIR spolupracuje s Alnylam (ALNY) na svém programu HBV.

Typická ocenění pro naprostou většinu IPO v segmentu biofarm se pohybují v rozmezí 200 až 450 milionů USD.

Ocenění této firmy a její nastavení milníků je zde v pořádku.