Česká měna dnes smazala své pondělní oslabení k euru. Zpevnila o dva haléře a vrátila se na 25,75 Kč/EUR. Vůči posilujícímu dolaru ztratila koruna šest haléřů na 22,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Finančním trhům prospěla absence nových hrozeb či znepokojivých zpráv ohledně roztáčení obchodní války, takže si dnes užívají den klidu, podotkl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

„Kurz koruny dnes mírně, ale opravdu jen mírně posiloval. Za celý den si domácí měna připsala asi dva haléře,“ uvedla ekonomka Komerční banky Jana Steckerová. Lze to podle ní považovat za úspěch vzhledem k březnovému výsledku běžného účtu platební bilance, který skončil v přebytku necelých 215 milionů korun. Trh přitom počítal s přebytkem 20 miliard Kč.

Analytici Next Finance upozornili, že ve středu Český statistický úřad zveřejní předběžný odhad hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. „Trh očekává zpomalení růstu české ekonomiky v úvodu tohoto roku na 2,4 procenta. Další čtvrtletí pak budou ještě slabší. Z toho všeho nám vychází, že koruna by měla v příštích měsících slábnout,“ dodali.