Americká společnost We Company, která je majitelem firmy na sdílení kancelářských prostor WeWork, odložila plánované uvedení svých akcií na burzu. Za odkladem primární veřejné nabídky akcií (IPO), která se původně očekávala již tento měsíc, stál slabý zájem investorů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Společnost We Company v krátkém prohlášení uvedla, že nyní počítá s uskutečněním IPO do konce letošního roku. Prohlášení zveřejnila v reakci na zprávy médií, že vstup na burzu by mohl být odložen přinejmenším na říjen, píše server BBC.

Zdroje agentury Reuters obeznámené se situací minulý týden uvedly, že primární nabídka by podnik mohla ohodnotit na pouhých deset až 12 miliard dolarů (zhruba 235 až 281 miliard Kč). To by znamenalo prudký pokles ve srovnání s částkou 47 miliard dolarů, na kterou firmu ohodnotila lednová investice japonského technologického konglomerátu Softbank.

Společnost We Company vykázala za první pololetí ztrátu 900 milionů dolarů, její příjmy se však zdvojnásobily na 1,54 miliardy dolarů. Její služba WeWork působí rovněž v České republice.