Ceny ropy během obchodování sestoupily až na dvouměsíční minima kvůli obavám z negativního vlivu zpomalování růstu světové ekonomiky na poptávku. K poklesu cen ropy přispívají rovněž známky nadbytečných dodávek suroviny na trh.

Severomořská ropa Brent se propadla až na 56,15 dolaru za barel, tedy na nejnižší úroveň od 7. srpna. Později však velkou část ztrát smazala. Kolem 18:15 SELČ vykazovala pokles o půl procenta na 57,40 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba procento na 52,12 dolaru za barel.

Včerejší zpráva Institutu řízení dodávek (ISM) ukázala, že růst aktivity sektoru služeb ve Spojených státech byl v září nejslabší za tři roky. USA jsou největší ekonomikou a největším spotřebitelem ropy na světě. Nepříznivé zprávy přišly rovněž z eurozóny, kde se podle průzkumu společnosti IHS Markit v září zastavil růst podnikatelské aktivity.

Určitou podporu cenám ropy nicméně přinesly naděje, že Spojené státy a Čína dosáhnou pokroku při řešení svého obchodního konfliktu. „Obchodní rozhovory USA s Čínou v příštím týdnu zůstávají neznámou proměnnou, která by mohla přinést (cenám ropy) trochu podpory,“ uvedl analytik Stephen Innes ze společnosti AxiTrader.