Pojišťovna UNIQA, která patří do sedmičky největších pojišťoven na českém trhu, vybrala v prvním čtvrtletí na pojistném 1,77 miliardy korun. Meziročně je to o 8,9 procenta více. ČTK to sdělila mluvčí firmy Eva Svobodová. Pojišťovny v ČR vybraly za první tři měíce celkem 34,8 miliardy korun, což je meziročně o 3,9 procenta více.

V životním pojištění z UNIQA zopakovala loňský vývoj a o necelé procento klesla. Ovšem v neživotním pojištění se její pojistné zvýšilo o 10,8 procenta. Nejvíce se UNIQA dařilo v pojištění vozidel (havarijní o 19 procent, povinné ručení o 15 procent). Tyto obory profitovaly ze stále ještě vysokého odbytu nových i ojetých aut. Nejlepší byl vývoj v pojištění transportu (nárůst o 18 procent), pojištění domácností a domů (14 procent) a v soukromém zdravotním pojištění (deset procent).

Hlavním akcionářem pojišťovny UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA. Pojišťovna vznikla v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, koncernový název převzala v polovině roku 2001.