Ministerstvo zahraničí USA varovalo, že Čína je schopna podniknout kybernetické útoky na kritickou infrastrukturu, včetně ropovodů a plynovodů a železničních systémů. Společné varování vydané Spojenými státy a jejich spojenci odhalilo, že čínská kybernetická špionážní kampaň byla zaměřena na vojenské a vládní cíle ve Spojených státech.
Mluvčí ministerstva zahraničí Matthew Miller uvedl, že americká zpravodajská komunita odhaduje, že Čína je téměř jistě schopna zahájit kybernetické útoky, které by mohly narušit služby kritické infrastruktury ve Spojených státech.
Výzkumníci společnosti Microsoft (NASDAQ: MSFT) odhalili, že špionážní skupina – nazvaná „Volt Typhoon“ – vyvíjí schopnosti, „které by mohly narušit kritickou komunikační infrastrukturu mezi Spojenými státy a asijským regionem během budoucích krizí“.
Čínská vláda odmítla tvrzení, že její špioni sledují západní cíle, a společné varování vydané Spojenými státy a jejich spojenci označila za „kolektivní dezinformační kampaň“.
Americké agentury prosazují zlepšení postupů kybernetické bezpečnosti ve svém většinově soukromém odvětví kritické infrastruktury poté, co hackerský útok na klíčový ropovod Colonial Pipeline v roce 2021 narušil téměř polovinu dodávek pohonných hmot na východním pobřeží USA. Zařízení FortiGuard společnosti Fortinet (NASDAQ:FTNT) zneužíval Volt Typhoon k pronikání do svých cílů.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning uvedl, že varování byla určena k propagaci zpravodajské aliance, známé jako Five Eyes – a že to byl Washington, kdo byl vinen hackingem.
Je nezbytné, aby vláda a obránci sítí na veřejnosti zůstali ostražití a přijali nezbytná opatření na ochranu své kritické infrastruktury před kybernetickými útoky.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky