Ceny ropy zahájily týden růstem, později ale začaly klesat. Dolů je tlačí obavy z negativního dopadu obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou na růst světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent se tak na krátkou dobu vrátila pod hranici 70 dolarů za barel.

Kolem 18:30 SELČ vykazovala cena Brentu pokles o 0,7 procenta na 70,10 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,9 procenta na 61,10 dolaru za barel.

Během dne se Brent vyšplhal až na 72,58 dolaru za barel. Zprávy o útocích na ropné tankery v blízkosti Spojených arabských emirátů totiž zvýšily obavy o dodávky ropy z Blízkého východu. Později Brent zlevnil až na 69,88 dolaru za barel.

Ceny ropy se totiž dostaly pod tlak po zprávě, že Peking uvalí dodatečná cla na americké zboží, jehož roční dovoz do Číny dosahuje hodnoty 60 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Tento krok je reakcí na nedávné zvýšení amerických cel na čínské zboží. Spojené státy a Čína jsou největšími ekonomikami a největšími spotřebiteli ropy na světě.