Skupina Aures Holdings, která kromě jiného provozuje síť autobazarů AAA Auto, plánuje navýšit v příštím roce prodeje vozidel, především díky expanzi v Polsku. Novinářům to dnes řekla generální ředitelka skupiny Karolína Topolová. Aures Holdings podniká kromě Polska také v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Skupina plánuje expanzi hlavně v Polsku, které by se v příštím roce s očekávaným prodejem 25.000 automobilů mělo stát pro firmu druhým největším trhem po České republice. Do konce příštího roku hodlá v Polsku otevřít pět autocenter s nabídkou kompletních služeb a také tři výkupní pobočky.

Topolová uvedla, že prodej vozů v rámci skupiny by měl v roce 2020 přesáhnout hranici 90.000 aut. Letos firma očekává prodej kolem 85.000 vozidel, což by znamenalo mírné zvýšení oproti loňskému rekordu téměř 83.000 prodaných aut.

Aures Holdings má ve zmíněných čtyř zemích dohromady 56 poboček a v regionu je podle Topolové největším prodejcem ojetin.

Skupina za první tři čtvrtletí letošního roku prodala 65.000 vozů, ve stejném období loňska to bylo 63.847 aut. Aures Holdings zaznamenal také nárůst prodeje zánovních vozů, který zastřešuje pod značkou Mototechna.

Nejprodávanějšími modely skupiny v Česku a na Slovensku byly v letošním třetím čtvrtletí shodně vozy Škoda Octavia a Škoda Fabia, v Polsku a v Maďarsku zase automobily Opel Astra a Ford Focus.