Rivian se snaží snížit náklady a zároveň zvýšit výrobu elektromobilů, aby splnil cíle pro rok 2022
Výrobce elektromobilů Rivian Automotive ve středu potvrdil svůj cíl výroby 25 000 vozů do roku 2022, ale uvedl, že na jeho dosažení plánuje vynaložit méně prostředků, protože společnost vykázala tržby za třetí čtvrtletí, které zaostaly za očekáváním Wall Street.
Rivian snížil svůj výhled kapitálových výdajů na rok 2022: Nyní očekává, že její celoroční kapitálové výdaje budou činit zhruba 1,75 miliardy dolarů, což je méně než 2 miliardy dolarů, na které se zaměřila po druhém čtvrtletí, protože část plánovaných výdajů přesouvá na příští rok.
Společnost stále očekává, že její celoroční upravená ztráta před zdaněním, odpisy a amortizací dosáhne 5,4 miliardy dolarů, což je v souladu s výhledem, který poskytla v srpnu.
Akcie společnosti v průběhu odpoledního obchodování vzrostly o 7 %.
Zde jsou klíčová čísla ze zprávy o výsledcích společnosti Rivian za třetí čtvrtletí v porovnání s průměrným očekáváním analytiků z Wall Street podle údajů společnosti Refinitiv:
Tržby: 536 milionů USD oproti očekávaným 551,6 milionu USD. Upravená ztráta na akcii: 1,57 USD oproti očekávané ztrátě 1,82 USD na akcii.
Zdroj: rivian.com
Čistá ztráta společnosti Rivian za třetí čtvrtletí činila přibližně 1,72 miliardy dolarů, což je větší ztráta než 1,23 miliardy dolarů, kterou vykázala o rok dříve.
K 30. září zbývalo společnosti přibližně 13,8 miliardy USD v hotovosti, což je méně než 15,5 miliardy USD k 30. červnu. Společnost Rivian uvedla, že ačkoli inflace byla faktorem v jejím dodavatelském řetězci, podniká kroky ke snížení nákladů a zpomalení výdajů na budoucí produkty. Zopakovala, že je „přesvědčena“, že její zásoba hotovosti vydrží až do roku 2025.
V rámci kroků ke zpomalení výdajů společnost nyní očekává, že svou připravovanou menší produktovou platformu nazvanou R2 uvede na trh v roce 2026, a nikoli v roce 2025, jak uváděla dříve. Model R2 bude vyráběn v nové továrně v Gruzii.
Společnost Rivian uvedla, že nyní má „více než 114 000“ předběžných objednávek na své nákladní vozy a SUV řady R1, přičemž k 11. srpnu to bylo přibližně 98 000 předběžných objednávek. Do tohoto počtu není zahrnuto 100 000 elektrických dodávkových vozů, které si v roce 2020 objednala společnost Amazon.
Zdroj: Getty Images
Společnost Rivian uvedla, že ve své továrně v Illinois přidala druhou směnu pracovníků, což je klíčový krok ke zvýšení objemu výroby. Společnost poznamenala, že noví pracovníci teprve přicházejí do provozu – ale uvedla, že druhá směna již vyrábí vozidla.
Společnost Rivian 3. října uvedla, že ve třetím čtvrtletí vyrobila 7 363 vozidel a zákazníkům v tomto období dodala 6 584 vozidel. Od začátku roku do konce třetího čtvrtletí společnost Rivian vyrobila 14 317 vozidel.
Automobilka ve středu rovněž uvedla, že s rostoucím objemem výroby přešla na přepravu svých vozidel po železnici namísto kamionů. Tato změna snížila náklady, ale také znamená, že nové vozy se mohou po vyrobení dostat k zákazníkům za delší dobu. Kvůli tomuto zpoždění se podle Riviana může v budoucnu zvýšit rozdíl mezi čtvrtletní výrobou a celkovými dodávkami.
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
Výrobce elektromobilů Rivian Automotive ve středu potvrdil svůj cíl výroby 25 000 vozů do roku 2022, ale uvedl, že na jeho dosažení plánuje vynaložit méně prostředků, protože společnost vykázala tržby za třetí čtvrtletí, které zaostaly za očekáváním Wall Street.
Rivian snížil svůj výhled kapitálových výdajů na rok 2022: Nyní očekává, že její celoroční kapitálové výdaje budou činit zhruba 1,75 miliardy dolarů, což je méně než 2 miliardy dolarů, na které se zaměřila po druhém čtvrtletí, protože část plánovaných výdajů přesouvá na příští rok.
Společnost stále očekává, že její celoroční upravená ztráta před zdaněním, odpisy a amortizací dosáhne 5,4 miliardy dolarů, což je v souladu s výhledem, který poskytla v srpnu.
Akcie společnosti v průběhu odpoledního obchodování vzrostly o 7 %.
Zde jsou klíčová čísla ze zprávy o výsledcích společnosti Rivian za třetí čtvrtletí v porovnání s průměrným očekáváním analytiků z Wall Street podle údajů společnosti Refinitiv:
Tržby: 536 milionů USD oproti očekávaným 551,6 milionu USD.Upravená ztráta na akcii: 1,57 USD oproti očekávané ztrátě 1,82 USD na akcii.
Čistá ztráta společnosti Rivian za třetí čtvrtletí činila přibližně 1,72 miliardy dolarů, což je větší ztráta než 1,23 miliardy dolarů, kterou vykázala o rok dříve.
K 30. září zbývalo společnosti přibližně 13,8 miliardy USD v hotovosti, což je méně než 15,5 miliardy USD k 30. červnu. Společnost Rivian uvedla, že ačkoli inflace byla faktorem v jejím dodavatelském řetězci, podniká kroky ke snížení nákladů a zpomalení výdajů na budoucí produkty. Zopakovala, že je "přesvědčena", že její zásoba hotovosti vydrží až do roku 2025.
V rámci kroků ke zpomalení výdajů společnost nyní očekává, že svou připravovanou menší produktovou platformu nazvanou R2 uvede na trh v roce 2026, a nikoli v roce 2025, jak uváděla dříve. Model R2 bude vyráběn v nové továrně v Gruzii.
Společnost Rivian uvedla, že nyní má "více než 114 000" předběžných objednávek na své nákladní vozy a SUV řady R1, přičemž k 11. srpnu to bylo přibližně 98 000 předběžných objednávek. Do tohoto počtu není zahrnuto 100 000 elektrických dodávkových vozů, které si v roce 2020 objednala společnost Amazon.
Společnost Rivian uvedla, že ve své továrně v Illinois přidala druhou směnu pracovníků, což je klíčový krok ke zvýšení objemu výroby. Společnost poznamenala, že noví pracovníci teprve přicházejí do provozu - ale uvedla, že druhá směna již vyrábí vozidla.
Společnost Rivian 3. října uvedla, že ve třetím čtvrtletí vyrobila 7 363 vozidel a zákazníkům v tomto období dodala 6 584 vozidel. Od začátku roku do konce třetího čtvrtletí společnost Rivian vyrobila 14 317 vozidel.
Automobilka ve středu rovněž uvedla, že s rostoucím objemem výroby přešla na přepravu svých vozidel po železnici namísto kamionů. Tato změna snížila náklady, ale také znamená, že nové vozy se mohou po vyrobení dostat k zákazníkům za delší dobu. Kvůli tomuto zpoždění se podle Riviana může v budoucnu zvýšit rozdíl mezi čtvrtletní výrobou a celkovými dodávkami.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Akcie reagovaly prudkým růstem Akcie společnosti Snowflake Inc. (SNOW) ve čtvrteční předobchodní fázi posilovaly přibližně o 24 procent. Trh reagoval...
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.