Akcie společnosti Smiths Group se po zveřejnění výsledků za rok 24, které zaostaly za očekáváním, propadly o 8,1 %. Společnost vykázala tržby skupiny ve výši 3 132 milionů liber, což je o něco méně než odhadovaných 3 149 milionů liber, a EBITA ve výši 526 milionů liber, což je 1,7 % pod konsensem 535 milionů liber. Provozní marže rovněž nedosáhla předpokládaných 17,0 % a dosáhla 16,8 %. Pozitivní je, že celkový zisk na akcii mírně překonal očekávání a dosáhl 105,5 pence oproti odhadovaným 104,6 pence. Výsledky jednotlivých divizí se lišily, přičemž divize John Crane a Interconnect nesplnily prognózy, zatímco divize Detection mírně překonaly odhady díky vyšším maržím. Při pohledu do roku 25 konsensus předpokládá EBITA ve výši 580 milionů liber, organický růst o 5,8 % a provozní marži 17,5 %. Existují však rizika poklesu, včetně nižších provozních marží a potenciálního nesplnění růstového cíle. Nový generální ředitel zavedl úsporná opatření, která mají do roku 2027 zvýšit marže o 100 bazických bodů, včetně zeštíhlení výroby a zvýšení efektivity. Analytici z RBC Capital Markets zaznamenali mírné snížení marží a rizika poklesu, ale uznali, že se společnost zaměřuje na zlepšování marží.
Akcie společnosti Smiths Group se po zveřejnění výsledků za rok 24, které zaostaly za očekáváním, propadly o 8,1 %. Společnost vykázala tržby skupiny ve výši 3 132 milionů liber, což je o něco méně než odhadovaných 3 149 milionů liber, a EBITA ve výši 526 milionů liber, což je 1,7 % pod konsensem 535 milionů liber. Provozní marže rovněž nedosáhla předpokládaných 17,0 % a dosáhla 16,8 %. Pozitivní je, že celkový zisk na akcii mírně překonal očekávání a dosáhl 105,5 pence oproti odhadovaným 104,6 pence. Výsledky jednotlivých divizí se lišily, přičemž divize John Crane a Interconnect nesplnily prognózy, zatímco divize Detection mírně překonaly odhady díky vyšším maržím. Při pohledu do roku 25 konsensus předpokládá EBITA ve výši 580 milionů liber, organický růst o 5,8 % a provozní marži 17,5 %. Existují však rizika poklesu, včetně nižších provozních marží a potenciálního nesplnění růstového cíle. Nový generální ředitel zavedl úsporná opatření, která mají do roku 2027 zvýšit marže o 100 bazických bodů, včetně zeštíhlení výroby a zvýšení efektivity. Analytici z RBC Capital Markets zaznamenali mírné snížení marží a rizika poklesu, ale uznali, že se společnost zaměřuje na zlepšování marží.
Akcie společnosti Smiths Group se po zveřejnění výsledků za rok 24, které zaostaly za očekáváním, propadly o 8,1 %. Společnost vykázala tržby skupiny ve výši 3 132 milionů liber, což je o něco méně než odhadovaných 3 149 milionů liber, a EBITA ve výši 526 milionů liber, což je 1,7 % pod konsensem 535 milionů liber. Provozní marže rovněž nedosáhla předpokládaných 17,0 % a dosáhla 16,8 %. Pozitivní je, že celkový zisk na akcii mírně překonal očekávání a dosáhl 105,5 pence oproti odhadovaným 104,6 pence. Výsledky jednotlivých divizí se lišily, přičemž divize John Crane a Interconnect nesplnily prognózy, zatímco divize Detection mírně překonaly odhady díky vyšším maržím. Při pohledu do roku 25 konsensus předpokládá EBITA ve výši 580 milionů liber, organický růst o 5,8 % a provozní marži 17,5 %. Existují však rizika poklesu, včetně nižších provozních marží a potenciálního nesplnění růstového cíle. Nový generální ředitel zavedl úsporná opatření, která mají do roku 2027 zvýšit marže o 100 bazických bodů, včetně zeštíhlení výroby a zvýšení efektivity. Analytici z RBC Capital Markets zaznamenali mírné snížení marží a rizika poklesu, ale uznali, že se společnost zaměřuje na zlepšování marží.
