Společnost A.G. Barr vykázala za prvních 26 týdnů roku pokles zisku před zdaněním v důsledku jednorázového poplatku, zatímco tržby vzrostly díky dobrým výsledkům v oblasti nealkoholických nápojů.
Britská nápojářská společnost v úterý vykázala 10% pokles zisku před zdaněním na 24,9 milionu liber (33,2 milionu USD) ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku poté, co jí vzniklo znehodnocení ve výši 4,4 milionu liber související s uzavřením společnosti Barr Direct a integrací společnosti Boost, uvedla.
Po očištění o jednorázové položky vzrostl zisk před zdaněním o 8,5 % na 29,3 milionu liber.
Tržby vzrostly o 5,2 % na 221,3 milionu liber, když segment nealkoholických nápojů vzrostl o 7 %, přičemž jeho značky Rubicon a IRN-BRU zaznamenaly jak objemový, tak cenový nárůst, což kompenzovalo slabé výsledky v nabídce koktejlů v důsledku slabé spotřebitelské poptávky.
Společnost se držela svého celoročního výhledu, podle kterého měla splnit očekávání trhu. Podle konsensu analytiků společnosti A.G. Barr by společnost měla dosáhnout tržeb ve výši 421,5 milionu liber a zisku před zdaněním ve výši 57,2 milionu liber.
Společnost vyhlásila mezitímní dividendu ve výši 3,10 pence, což je nárůst z loňských 2,65 pence.
Společnost A.G. Barr vykázala za prvních 26 týdnů roku pokles zisku před zdaněním v důsledku jednorázového poplatku, zatímco tržby vzrostly díky dobrým výsledkům v oblasti nealkoholických nápojů.
Britská nápojářská společnost v úterý vykázala 10% pokles zisku před zdaněním na 24,9 milionu liber ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku poté, co jí vzniklo znehodnocení ve výši 4,4 milionu liber související s uzavřením společnosti Barr Direct a integrací společnosti Boost, uvedla.
Po očištění o jednorázové položky vzrostl zisk před zdaněním o 8,5 % na 29,3 milionu liber.
Tržby vzrostly o 5,2 % na 221,3 milionu liber, když segment nealkoholických nápojů vzrostl o 7 %, přičemž jeho značky Rubicon a IRN-BRU zaznamenaly jak objemový, tak cenový nárůst, což kompenzovalo slabé výsledky v nabídce koktejlů v důsledku slabé spotřebitelské poptávky.
Společnost se držela svého celoročního výhledu, podle kterého měla splnit očekávání trhu. Podle konsensu analytiků společnosti A.G. Barr by společnost měla dosáhnout tržeb ve výši 421,5 milionu liber a zisku před zdaněním ve výši 57,2 milionu liber.
Společnost vyhlásila mezitímní dividendu ve výši 3,10 pence, což je nárůst z loňských 2,65 pence.
Společnost A.G. Barr vykázala za prvních 26 týdnů roku pokles zisku před zdaněním v důsledku jednorázového poplatku, zatímco tržby vzrostly díky dobrým výsledkům v oblasti nealkoholických nápojů.
Britská nápojářská společnost v úterý vykázala 10% pokles zisku před zdaněním na 24,9 milionu liber (33,2 milionu USD) ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku poté, co jí vzniklo znehodnocení ve výši 4,4 milionu liber související s uzavřením společnosti Barr Direct a integrací společnosti Boost, uvedla.
Po očištění o jednorázové položky vzrostl zisk před zdaněním o 8,5 % na 29,3 milionu liber.
Tržby vzrostly o 5,2 % na 221,3 milionu liber, když segment nealkoholických nápojů vzrostl o 7 %, přičemž jeho značky Rubicon a IRN-BRU zaznamenaly jak objemový, tak cenový nárůst, což kompenzovalo slabé výsledky v nabídce koktejlů v důsledku slabé spotřebitelské poptávky.
Společnost se držela svého celoročního výhledu, podle kterého měla splnit očekávání trhu. Podle konsensu analytiků společnosti A.G. Barr by společnost měla dosáhnout tržeb ve výši 421,5 milionu liber a zisku před zdaněním ve výši 57,2 milionu liber.
Společnost vyhlásila mezitímní dividendu ve výši 3,10 pence, což je nárůst z loňských 2,65 pence.
