Akcie společnosti Nippon Steel Corp (TYO:5401) v pondělí při obchodování v Tokiu klesly poté, co americký prezident Joe Biden odmítl navrhované převzetí společnosti U.S. Steel (NYSE:X) z důvodu obav o národní bezpečnost.
Nippon Steel klesla o 2,2 % na 3 114,0 jenu, zatímco širší index Nikkei 225 ztratil 0,4 %.
Biden minulý týden zablokoval převzetí v hodnotě téměř 15 miliard dolarů s odkazem na obavy z možného ohrožení dodávek oceli do USA.
Bidenovo rozhodnutí přišlo poté, co Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech odložil konečné rozhodnutí o fúzi na prezidenta.
Společnosti Nippon Steel a U.S. Steel označily prezidentovo rozhodnutí za „nezákonné“ a uvedly, že podniknou kroky na ochranu svých práv.
Akcie společnosti Nippon Steel Corp v pondělí při obchodování v Tokiu klesly poté, co americký prezident Joe Biden odmítl navrhované převzetí společnosti U.S. Steel z důvodu obav o národní bezpečnost.Nippon Steel klesla o 2,2 % na 3 114,0 jenu, zatímco širší index Nikkei 225 ztratil 0,4 %.Biden minulý týden zablokoval převzetí v hodnotě téměř 15 miliard dolarů s odkazem na obavy z možného ohrožení dodávek oceli do USA.Bidenovo rozhodnutí přišlo poté, co Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech odložil konečné rozhodnutí o fúzi na prezidenta.Společnosti Nippon Steel a U.S. Steel označily prezidentovo rozhodnutí za „nezákonné“ a uvedly, že podniknou kroky na ochranu svých práv.
Akcie společnosti Nippon Steel Corp (TYO:5401) v pondělí při obchodování v Tokiu klesly poté, co americký prezident Joe Biden odmítl navrhované převzetí společnosti U.S. Steel (NYSE:X) z důvodu obav o národní bezpečnost.Nippon Steel klesla o 2,2 % na 3 114,0 jenu, zatímco širší index Nikkei 225 ztratil 0,4 %.Biden minulý týden zablokoval převzetí v hodnotě téměř 15 miliard dolarů s odkazem na obavy z možného ohrožení dodávek oceli do USA.Bidenovo rozhodnutí přišlo poté, co Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech odložil konečné rozhodnutí o fúzi na prezidenta.Společnosti Nippon Steel a U.S. Steel označily prezidentovo rozhodnutí za „nezákonné“ a uvedly, že podniknou kroky na ochranu svých práv.