Vláda v pondělí uvedla, že příjmy Austrálie z vývozu těžebních a energetických produktů se v rozpočtovém roce do června sníží o 6 % v důsledku poklesu cen klíčových dodávek železné rudy.
Zisky by měly klesnout na 387 miliard australských dolarů (243 miliard Kč) z 415 miliard Kč v předchozím roce v důsledku „dopadu nižších cen amerického dolaru za vývoz našich surovin a energie“, uvedlo ministerstvo průmyslu ve svém čtvrtletním výhledu pro oblast zdrojů a energetiky.
Předpokládaný pokles byl menší než 10% pokles předpovídaný v prosinci.
Zpráva uvádí, že „v průběhu pětiletého výhledu je pravděpodobný další mírný pokles příjmů“, který se ke konci tohoto období ustálí na úrovni 343 miliard australských dolarů.
Hodnota australského vývozu energií se vrací na mírnou úroveň poté, co v letech 2021-22 a 2022-23 zažila „extrémně vysoké úrovně“, uvedla zpráva.
„Vysoké ceny stanovené v tomto období – v důsledku pandemie COVID-19, špatného počasí a následků ruské invaze na Ukrajinu – podpořily nárůst dodávek energie.“
Zpráva uvedla, že železná ruda zůstane hlavním pilířem australského vývozu komodit, ačkoli předpokládá, že ceny této složky pro výrobu oceli budou klesat v důsledku silného růstu globální nabídky a nižší poptávky z Číny.
Chcete využít této příležitosti?
Vláda v pondělí uvedla, že příjmy Austrálie z vývozu těžebních a energetických produktů se v rozpočtovém roce do června sníží o 6 % v důsledku poklesu cen klíčových dodávek železné rudy.
Zisky by měly klesnout na 387 miliard australských dolarů z 415 miliard Kč v předchozím roce v důsledku „dopadu nižších cen amerického dolaru za vývoz našich surovin a energie“, uvedlo ministerstvo průmyslu ve svém čtvrtletním výhledu pro oblast zdrojů a energetiky.
Předpokládaný pokles byl menší než 10% pokles předpovídaný v prosinci.
Zpráva uvádí, že „v průběhu pětiletého výhledu je pravděpodobný další mírný pokles příjmů“, který se ke konci tohoto období ustálí na úrovni 343 miliard australských dolarů.
Hodnota australského vývozu energií se vrací na mírnou úroveň poté, co v letech 2021-22 a 2022-23 zažila „extrémně vysoké úrovně“, uvedla zpráva.
„Vysoké ceny stanovené v tomto období – v důsledku pandemie COVID-19, špatného počasí a následků ruské invaze na Ukrajinu – podpořily nárůst dodávek energie.“
Zpráva uvedla, že železná ruda zůstane hlavním pilířem australského vývozu komodit, ačkoli předpokládá, že ceny této složky pro výrobu oceli budou klesat v důsledku silného růstu globální nabídky a nižší poptávky z Číny.Chcete využít této příležitosti?
Vláda v pondělí uvedla, že příjmy Austrálie z vývozu těžebních a energetických produktů se v rozpočtovém roce do června sníží o 6 % v důsledku poklesu cen klíčových dodávek železné rudy.
Zisky by měly klesnout na 387 miliard australských dolarů (243 miliard Kč) z 415 miliard Kč v předchozím roce v důsledku „dopadu nižších cen amerického dolaru za vývoz našich surovin a energie“, uvedlo ministerstvo průmyslu ve svém čtvrtletním výhledu pro oblast zdrojů a energetiky.
Předpokládaný pokles byl menší než 10% pokles předpovídaný v prosinci.
Zpráva uvádí, že „v průběhu pětiletého výhledu je pravděpodobný další mírný pokles příjmů“, který se ke konci tohoto období ustálí na úrovni 343 miliard australských dolarů.
Hodnota australského vývozu energií se vrací na mírnou úroveň poté, co v letech 2021-22 a 2022-23 zažila „extrémně vysoké úrovně“, uvedla zpráva.
„Vysoké ceny stanovené v tomto období - v důsledku pandemie COVID-19, špatného počasí a následků ruské invaze na Ukrajinu - podpořily nárůst dodávek energie.“
Zpráva uvedla, že železná ruda zůstane hlavním pilířem australského vývozu komodit, ačkoli předpokládá, že ceny této složky pro výrobu oceli budou klesat v důsledku silného růstu globální nabídky a nižší poptávky z Číny.
